Dokument neplatný

Vyhláška děkanky č 1/2010Č.j. 1VD/921/11-2010

Podmínky pro přijetí ke studiu v bakalářských studijních programech uskutečňovaných na Fakultě stavební ČVUT v Praze pro akademický rok 2011/12

 

Přijímání uchazečů do bakalářských studijních programů se řídí následujícími předpisy:
Zákonem č. 111/1998 Sb. o vysokých školách a změně a doplnění dalších zákonů, Statutem ČVUT v Praze Fakulty stavební, Řádem přijímacího řízení ČVUT (Příloha č. 2 Statutu ČVUT), Podmínkami studia cizinců na ČVUT (Příloha č. 3 Statutu ČVUT), Podmínkami pro přijetí ke studiu v bakalářských studijních programech uskutečňovaných na Fakultě stavební ČVUT v Praze a Směrnicí děkanky č.1/2010 "Vyhlášení přijímacího řízení do bakalářských studijních programů uskutečňovaných na Fakultě stavební ČVUT v Praze" (dále jen "Směrnice děkanky").

 

1. Podmínky pro přijetí ke studiu v bakalářských studijních programech:

  1. Dosažení úplného středního nebo úplného středního odborného vzdělání.

  2. Podání řádně vyplněné přihlášky v termínu do 31.3.2011, včetně předepsaných příloh uvedených ve Směrnici děkanky.

  3. Dodání úředně ověřené kopie maturitního vysvědčení školou v termínu dle Směrnice děkanky; pokud byla maturitní zkouška absolvována v zahraničí (netýká se Slovenské republiky), je podmínkou dodání osvědčení o uznání rovnocennosti nebo nostrifikace maturitního vysvědčení vydaného v zahraničí.

  4. Cizinci (kromě občanů Slovenské republiky) ucházející se o studium ve studijním programu v českém jazyce prokazují svou připravenost studovat v českém jazyce předložením dokladu o vykonané maturitní nebo státní zkoušce z českého jazyka nebo osvědčením o vykonání zkoušky z českého jazyka minimálně úrovně A1 podle "Společného evropského referenčního rámce pro jazyky".

  5. Uchazeči o studium ve studijním programu v anglickém jazyce prokazují svou připravenost studovat v anglickém jazyce absolvováním přijímací zkoušky v anglickém jazyce nebo předložením dokladu o vykonané maturitní nebo státní zkoušce z anglického jazyka nebo osvědčením o vykonání zkoušky z anglického jazyka minimálně úrovně A1 podle "Společného evropského referenčního rámce pro jazyky".

  6. Získání minimálního počtu bodů z přijímací zkoušky dle odst. 4 (podmínky pro prominutí přijímací zkoušky jsou uvedeny odst. 8).

  7. Získání minimálního celkového přepočteného počtu bodů v přijímacím řízení dle odst. 5.

Uchazeči, kteří splnili výše uvedené podmínky, budou přijati ke studiu v pořadí dle celkového přepočteného počtu bodů v přijímacím řízení, maximálně do naplnění kapacity v jednotlivých studijních programech uvedené v odst. 6.

 

2. Přijímací zkouška na studijní program Architektura a stavitelství se skládá ze dvou částí:

  • písemná část - test z matematiky, maximální možný počet získaných bodů: 20
  • ústní část - pohovor z architektury, maximální možný počet získaných bodů: 20

Test z matematiky je ze středoškolské látky v rozsahu zveřejněném ve Směrnici děkanky.
Uchazeči při ústní části přijímací zkoušky předloží 4 práce:

  • 1 motivační list, který má prokázat zájem uchazeče o studium programu (může to být např. stručný text na téma "Proč jsem si zvolil program Architektura a stavitelství", koláž z fotografií oblíbených staveb nebo zajímavých architektonických detailů apod.) - obsah a forma motivačního listu jsou volné, list se však stane základním podkladem pro pohovor při ústní části přijímacího řízení;
  • 3 vlastní grafické práce s volným tématem (např. kresba, grafika, koláž, umělecká fotografie, příp. další práce - lze předložit prakticky jakýkoliv grafický projev včetně perspektiv nebo vizualizací zpracovaných pro školní projekty nebo podobné výstupy z počítačových programů).

K pohovoru může zájemce přinést i libovolný počet dalších podkladů, kterými prokáže zájem o architekturu a stavitelství (tedy např. ocenění za středoškolskou odbornou činnost, doklady o účasti ve studentských soutěžích apod.).
Způsob hodnocení ústní zkoušky z architektury stanoví Směrnice děkanky.

 

3. Přijímací zkouška na studijní programy Stavební inženýrství, Geodézie a kartografie a Civil Engineering se skládá z jedné části:

  • písemná část - test z matematiky, maximální možný počet získaných bodů: 20

Test z matematiky je ze středoškolské látky v rozsahu zveřejněném ve Směrnici děkanky.
Uchazeči o studium programu Civil Engineering konají přijímací zkoušku v anglickém jazyce.

 

4. Minimální počet bodů z přijímací zkoušky nutný pro přijetí ke studiu:

studijní program Architektura a stavitelství:
nejméně 8 bodů ze zkoušky z matematiky,
nejméně 10 bodů ze zkoušky z architektury;

studijní programy Stavební inženýrství, Geodézie a kartografie, Civil Engineering:
nejméně 8 bodů ze zkoušky z matematiky.

 

5. Minimální celkový přepočtený počet bodů v přijímacím řízení nutný pro přijetí ke studiu:

studijní programArchitektura a stavitelství460
Stavební inženýrství400
Geodézie a kartografie400
Civil Engineering400

Algoritmus výpočtu celkového přepočteného počtu bodů v přijímacím řízení:
Vyhodnocení výsledků přijímacího řízení se skládá z 20% ze studijních výsledků uchazeče z předmětu Matematika na střední škole a z 80% z výsledků přijímací zkoušky.
Celkový přepočtený počet bodů v přijímacím řízení (max. 1000) se stanoví ze vzorce

          pro studijní program Architektura a stavitelství:

1/3 (800 - 200 . P) + 20 . M + 20 . A

          pro studijní programy Stavební inženýrství, Geodézie a kartografie, Civil Engineering:

1/3 (800 - 200 . P) + 40 . M

kde: P je průměr (vyjádřený na dvě desetinná místa) ze všech známek z předmětu Matematika uvedených na vysvědčeních za 2.pololetí posledních čtyř ročníků střední školy,
M resp. A jsou body z přijímací zkoušky z matematiky resp. architektury.

Uchazečům na studijní programy Stavební inženýrství, Geodézie a kartografie, Civil Engineering, kteří byli úspěšnými řešiteli alespoň regionálního kola SOČ, olympiád, případně soutěží srovnatelné úrovně a doloží tuto skutečnost příslušným diplomem, bude celkový přepočtený počet bodů v přijímacím řízení navýšen o 40 bodů. Uchazečům na studijní program Architektura a stavitelství, kteří byli úspěšnými řešiteli výše uvedených soutěží, bude tato skutečnost zohledněna v rámci ústní zkoušky z architektury.

Pokud uchazeč absolvoval střední školu v zahraničí (netýká se Slovenské republiky), bude hodnocen pouze na základě výsledků dosažených při přijímací zkoušce a celkový počet získaných bodů se stanoví ze vzorce

pro studijní program Architektura a stavitelství:           25 . M + 25 . A
pro studijní programy Stavební inženýrství, Geodézie a kartografie, Civil Engineering           50 . M

 

6. Nejvyšší počet studentů přijímaných ke studiu:

ve studijním programArchitektura a stavitelství380
Stavební inženýrství1320
Geodézie a kartografie170
Civil Engineering30

 

7. Podmínky pro prominutí přijímací zkoušky z matematiky:
Děkanka promine přijímací zkoušku z matematiky uchazečům, kteří absolvovali střední školu v ČR nebo SR, maturitní zkoušku složili ve školním roce 2010/2011 nebo 2009/2010 a splňují alespoň jednu z následujících podmínek:

  1. Na vysvědčeních za 2. pololetí posledních čtyř ročníků střední školy mají minimálně tři známky z předmětu Matematika. Průměr všech těchto známek z matematiky je nejvýše 2,00 (uchazeči, kteří maturují ve školním roce 2010/11, uvedou místo údajů týkajících se vysvědčení za 2. pololetí posledního ročníku údaje za 1. pololetí posledního ročníku).
  2. Složili úspěšně státní maturitu z matematiky vyšší úrovně obtížnosti.

Uchazečům, kterým byla prominuta písemná přijímací zkouška, bude pro výpočet celkového přepočteného počtu bodů v přijímacím řízení dle odst. 5 přidělen maximální počet bodů ze zkoušky z matematiky (tj. 20 bodů).

8. Přijímací zkouška může být děkanem prominuta cizincům (kromě uchazečů ze SR), kteří se ucházejí o studium studijního programu Civil Engineering a v přihlášce doloží odpovídající znalost anglického jazyka podle odst. 1e).

9. Fakulta stavební ČVUT nepřijímá přihlášky uchazečů, kteří již na fakultě dvakrát neúspěšně studovali v jakémkoli bakalářském nebo magisterském studijním programu. Dále nepřijímá přihlášky uchazečů, kteří byli vyloučeni ze studia na FSv ČVUT na základě disciplinárního řízení podle čl. 2 Disciplinárního řádu pro studenty ČVUT v Praze.

10. Děkanka může v závislosti na výsledcích přijímacího řízení snížit pro jednotlivé studijní programy minimální počet bodů požadovaný pro úspěšné složení přijímací zkoušky (viz odst. 4) a/nebo minimální požadovaný celkový počet bodů získaných v přijímacím řízení (viz odst. 5).

11. Děkanka může zvýšit nejvyšší počet studentů přijímaných ke studiu v jednotlivých studijních programech stanovený v odst. 6, a to na základě limitů MŠMT pro počty financovaných studentů.

12. Děkanka může vyhlásit mimořádný termín přijímací zkoušky pro další zájemce o studium. Vyhlášení mimořádného termínu přijímací zkoušky bude zveřejněno na úřední desce FSv a webových stránkách FSv.

13. Vlastní průběh přijímacího řízení stanoví Směrnice děkanky.

14. Tyto podmínky byly schváleny Akademickým senátem Fakulty stavební ČVUT v Praze dne 24. listopadu 2010.

 

V Praze dne 30. listopadu 2010 prof. Ing. Alena Kohoutková, CSc. v.r.
děkanka fakulty