Zpráva o činnosti AS FSv za období roku 2000

V r. 2000 jednal AS FSv na 9 zasedáních. Práci senátu je možno dělit do následujících oblastí:

1. AS FSv

Práce AS FSv byla organizována v rámci pravidelných jednání senátu, která se uskutečňovala, kromě prázdnin, pravidelně každou poslední středu v měsíci. Všechny informace včetně pozvánek na zasedání senátu byly rozesílány elektronickou poštou. Některé problémy byly řešeny formou diskuse s využitím síťového propojení členů senátu a s využitím možnosti konference na internetu. Umožnilo to velmi pružnou práci samotného senátu i práci jednotlivých komisí.

Předseda AS FSv se pravidelně zúčastňoval zasedání grémia ČVUT Fakulty stavební v Praze i zasedání kolegia děkana fakulty.

Pro přehled dále uvádíme nejdůležitější body práce senátu:

2. Legislativa

Činnost legislativní komise spočívala převážně v kontrole stávajících předpisů. Během r.2000 nebylo nutno zasahovat do předpisů schválených v letech 1998-1999. Byla pouze schválena disciplinární komise FSv.

3. Ekonomika

Ekonomická komise pravidelně spolupracovala s tajemníkem fakulty p. Ing. J.Pavlíkem v oblasti financování fakulty. V r.2000 pracovala pod vedením Ing. J.Záleského, CSc. Projednávala, před jednáními senátu, zprávy o hospodaření a na jednání senátu o nich pravidelně informovala. Usnadnila tak jednání senátu, který se lépe a rychleji orientoval v problematice hospodaření s finančními prostředky. Komise připravila společně s vedením fakulty stavební pravidla pro rozdělování finančních prostředků na fakultě a významně přispěla k jejich projednání a schválení. Pravidelně projednávala výši stipendií, která následně odsouhlasil AS FSv.

4. Pedagogika

Pedagogická komise AS FSv ČVUT pracovala pod vedením Ing. Jitky Filipové, CSc. Činnost pedagogické komise probíhala částečně korespondenčně (e-mailem), podle potřeby schůzkami komise.

Diskutované a řešené problémy:

5. Podněty a dopisy

6. Různé

- byly odsouhlaseny AS FSv medaile k životním jubileím následujícím pracovníkům:

7. Závěr

Na závěr je nutno poděkovat všem pracovníků fakulty stavební, kteří pomohli AS FSv vykonávat jeho činnost a také členům senátu za jejich účast na jednáních a za práci, která vnáší do života fakulty demokratické principy rozhodování.

V Praze dne 27. června 2001

Doc. Ing. F. Čihák, CSc.