České vysoké učení technické v Praze

Fakulta stavební

ČVUT

Zpráva o činnosti fakulty stavební ČVUT za rok 2001

Předkládá:
Doc. Ing. Ladislav Lamboj, CSc.
děkan

Doc. Ing. Karel Mareš, CSc.
proděkan pro pedagogickou činnost

Prof. Ing. Zdeněk Bittnar, DrSc.
proděkan pro vědeckovýzkumnou a experimentální činnost

Prof. Ing. Bohuslav Veverka, DrSc.
proděkan pro vnější vztahy a zahraniční styky

Doc. Ing. Jindřich Šmejcký, CSc.
proděkan pro výstavbu

Doc. Ing. Josef Jettmar, CSc.
proděkan pro rozvoj

Praha, květen 2002

1. Úvod

Kolegium děkana se v roce 2001 především zaměřilo na podporu podkladů pro akreditaci bakalářských a magisterských studijních programů. Předpokládá se, že nová organizace studia nabude účinnosti od akademického roku 2003/2004. Úsilí bylo dovršeno předložením požadovaných dokumentů Akreditační komisi ČR k 1.3.2002.
Současný chod fakulty v pedagogické oblasti byl zajištěn úspěšnou reakreditací stávajících studijních programů. Příprava strukturovaného studia byla podpořena dotací z rozvojových programů MŠMT.
S ohledem na ekonomickou soběstačnost pro akademický rok 2001/2002 fakulta přijala rozšířený počet uchazečů s ohledem na kvoty MŠMT a prostorové možnosti fakulty.
Stejně jako v předchozích letech i v roce 2001 bylo použito nemalých finančních prostředků ke zlepšení pracovního a studijního prostředí fakulty. Stěžejní akcí byla kompletní rekonstrukce dvou velkokapacitních poslucháren B280 a B286. První z nich byla slavnostně pojmenována za účasti představitelů Filozofické fakulty UK na paměť Jana Palacha.
V roce 2001 byla na fakultě projednána a schválena aktualizace dlouhodobého záměru fakulty na období 2001/2002 v souladu s poskytnutými dokumenty MŠMT a ČVUT.
V oblasti odměňování pracovníků se v roce 2001 fakulta, díky sníženým nákladům na provoz, úspěšně vyrovnala s nárůstem tarifních mezd.
Na závěr roku děkan fakulty odměnil vynikající pedagogické pracovníky a úspěšné řešitele grantů. U příležitosti výročí 17.listopadu byli děkanem fakulty odměněni studenti bakalářského, magisterského a doktorského studia, kteří dosáhli vynikajících studijních výsledků.
Neopominutelnou součástí života fakulty byla pravidelná setkání na koncertech pořádaných fakultou v Betlémské kapli.
Kladně je přijímáno též každoroční setkání vedení fakulty se seniory v závěru roku.

Kapitola 2