Zpráva o činnosti AS FSv za období roku 2001

V r.2001 jednal AS FSv na 8 zasedáních. V průběhu roku probíhala činnost senátu intenzivně v těchto oblastech:

Práce AS FSv byla organizována v rámci pravidelných jednání senátu, která se uskutečňovala, kromě prázdnin, pravidelně každou poslední středu v měsíci. Všechny informace včetně pozvánek na zasedání senátu byly rozesílány elektronickou poštou.
Předseda AS FSv se pravidelně zúčastňoval zasedání grémia ČVUT Fakulty stavební i zasedání kolegia děkana fakulty.

Pro přehled jsou dále uváděny nejdůležitější body práce senátu:

Legislativa

Legislativní komise pracovala pod vedením RNDr. J.Demela, CSc. Činnost legislativní komise spočívala převážně v kontrole stávajících předpisů. AS FSv připomínkoval podmínky přijímacího řízení na fakulty ČVUT, požadoval zabývat se situací s opětovným přijímáním vyloučených studentů ke studiu.

Ekonomika

Ekonomická komise pravidelně spolupracovala s tajemníkem fakulty p. Ing. J.Pavlíkem v oblasti hospodaření fakulty. V roce 2001 pracovala pod vedením Ing. J.Záleského, CSc. Projednávala zprávy o hospodaření FSv před jednáními senátu a na jednání o nich pravidelně informovala. Činnost komise výrazně přispěla ke schválení návrhu na rozdělování neinvestičních prostředků na fakultě pro rok 2002.
Pravidelně projednávala výši částky x stipendií, kterou následně schvaloval AS FSv.

Pedagogika

Pedagogická komise AS FSv ČVUT pracovala pod vedením Ing. J.Filipové, CSc. V období přípravy strukturovaného studia odvedla celá komise obrovské množství práce.

Diskutované a řešené problémy:

Podněty a dopisy

Různé

bylo odsouhlaseno udělení medailí k životním jubileím následujícím pracovníkům:

Šolínova medaile:

Ing. M.Čenský, CSc.
Ing. E.Kolenatý, CSc.
Ing. J.Hess, ředitel Metrostavu, a.s.
prof. Ing. B.Veverka, DrSc.
prof. Ing. V.Novák, DrSc.
prof. Ing. J.Čulík, DrSc.
Ing. Brejcha, ředitel Staveb mostů, a.s.

Felberova medaile 1. stupně:

Prof. Ing. M.Petrtýl, DrSc.

Felberova medaile 2. stupně:

Doc. Ing. J.Michal, CSc.

Vedení FSv získalo souhlas rodiny Palachových k pojmenování posluchárny v budově B po Janu Palachovi - proběhne v lednu 2002.

Závěr

Na závěr je nutno poděkovat všem pracovníkům stavební fakulty, kteří pomohli AS FSv vykonávat jeho činnost a také členům senátu za jejich obětavou práci.

V Praze dne 12.12.2001

doc. Ing. F. Čihák, DrSc.
předseda AS FSv