České vysoké učení technické v Praze

Fakulta stavební

ČVUT

Zpráva o činnosti fakulty stavební ČVUT za rok 2002

Předkládá:

Doc. Ing. Ladislav Lamboj, CSc.
děkan

Doc. Ing. Karel Mareš, CSc.
proděkan pro pedagogickou činnost

Prof. Ing. Zdeněk Bittnar, DrSc.
proděkan pro vědeckovýzkumnou a experimentální činnost

Prof. Ing. Bohuslav Veverka, DrSc.
proděkan pro vnější vztahy a zahraniční styky

Doc. Ing. Jindřich Šmejcký, CSc.
proděkan pro výstavbu

Doc. Ing. Josef Jettmar, CSc.
proděkan pro rozvoj

Praha, květen 2003

1. Úvod

V roce 2002 získala Stavební fakulta akreditaci nového systému studia. Akreditovány byly následující bakalářské a magisterské programy:

Bakalářské programy v českém jazyce:
Stavební inženýrství
Architektura a stavitelství
Geodézie a kartografie

Bakalářský program Stavební inženýrství zahrnuje tyto obory:
Konstrukce pozemních staveb
Konstrukce a dopravní stavby
Vodní hospodářství a vodní stavby
Management a ekonomika ve stavebnictví
Informační systémy ve stavebnictví
Inženýrství životního prostředí
První dva ročníky těchto oborů jsou společné.
Bakalářský program v anglickém jazyce:
Civil Engineering
se studijním oborem:
Building Structures
Magisterské programy v českém jazyce:
Stavební inženýrství
Architektura a stavitelství
Budovy a prostředí
Geodézie a kartografie

Magisterské studijní obory Stavebního inženýrství:
Konstrukce pozemních staveb
Konstrukce a dopravní stavby
Vodní hospodářství a vodní stavby
Management a ekonomika ve stavebnictví
Projektový management a inženýring
Informační systémy ve stavebnictví
Inženýrství životního prostředí
Magisterské programy v anglickém jazyce:
Civil Engineering
Buildings and Environment
Magisterské studijní obory Civil Engineering jsou:
Building Structures
Computational Engineering in Advanced Design
Akademický senát fakulty schválil otevření bakalářského studia podle nových plánů od akademického roku 2003/04. Studenti, kteří již zahájili studium, dokončí jej podle dříve schválených studijních plánů.

Nová organizace studia si vyžádala další racionální využití prostoru stavební fakulty. V místě původní zkušební haly v objektu D byla zřízena posluchárna pro více než 300 posluchačů, která je vybavená nejmodernější didaktickou technikou. Přestavba byla zcela financována z prostředků fakulty a didaktická technika byla zčásti financována z grantu MŠMT. Stejně jako v předchozích letech i v roce 2002 bylo použito nemalých finančních prostředků ke zlepšení pracovního a studijního prostředí fakulty.

V roce 2002 byla na fakultě projednána a schválena aktualizace dlouhodobého záměru fakulty na období 2002/2003 v souladu s odpovídajícími dokumenty MŠMT a ČVUT.

V oblasti odměňování pracovníků se v roce 2002 fakulta úspěšně vyrovnala s nárůstem tarifních mezd.

Na závěr roku děkan fakulty odměnil vynikající pedagogické pracovníky a úspěšné řešitele grantů. U příležitosti výročí 17.listopadu byli děkanem fakulty odměněni studenti bakalářského, magisterského a doktorského studia, kteří dosáhli vynikajících studijních výsledků. K témuž datu byly vyhlášeny výsledky soutěže Metrostavu a Stavební fakulty o nejlepšího asistenta stavbyvedoucího. Tato soutěž byla úspěšně modifikována oproti létům předcházejícím.

Neopominutelnou součástí života fakulty byla pravidelná setkání na koncertech pořádaných fakultou v Betlémské kapli.

Kladně je přijímáno též každoroční setkání vedení fakulty se seniory v závěru roku.

Kapitola 2