Zpráva o činnosti AS FSv za období roku 2004

AS FSv vykonával svou činnost na pravidelných zasedáních pod vedením RNDr. Z.Šibravy, CSc. Kromě běžných bodů jednání byly v uplynulém období řešeny AS FSv tyto hlavní problémy :

1. Pedagogická komise

Pedagogická komise pracovala pod vedením Doc. K.Kabeleho, CSc. Na svých zasedáních projednávala zejména otázky strukturovaného studia, problematiky KOSu, metodiky výpočtu pedagogického zatížení a hodnocení studia studenty. Názor komise na projednávané záležitosti byl vždy potřebným vodítkem pro rozhodování celého senátu. AS FSv projednal na základě doporučení návrh akreditace studijního oboru Budovy a prostředí a studijního oboru Materiálové inženýrství. Práci pedagogické komise lze hodnotit jako velmi dobrou.

2. Ekonomická komise

Ekonomická komise pracovala pod vedením Ing. J.Záleského, CSc. K jejím hlavním aktivitám patřilo projednávání zpráv o hospodaření fakulty a návrhy rozpisu dotace na jednotlivé kalendářní roky. Bohužel se nepodařilo provést taková opatření, která by umožnila snadnou orientaci v rozpisu dotace na jednotlivá konkrétní pracoviště fakulty. Byly diskutovány otázky zvýšení efektivity STPS, dokonce ani stížnosti členů senátu nevedly k zásadní změně v práci střediska. Práci ekonomické komise lze hodnotit jako průměrnou, nepodařilo se splnit požadované úkoly a i frekvence práce komise nebyla optimální.

3. Legislativní komise

Legislativní komise pracovala pod vedením Doc. RNDr. J.Demela, CSc. Práce komise spočívala v projednávání návrhů legislativních úprav Statutu FSv (organizačního řádu FSv - číselné značení pracovišť) a Volebního a jednacího řádu AS FSv. Členové legislativní komise byli pozornými účastníky jednání senátu a vždy přispěli k legislativní čistotě projednávaných záležitostí. Práce komise byla nárazová, hodnotit ji lze jako dobrou.

4. Volební komise

Volební komise pracovala pod vedením Ing. M.Synáčkové, CSc. Komise připravovala tajné volby předsedy senátu a jeho místopředsedů a doplňovací volby do studentské komory AS FSv. Práci komise lze hodnotit dobře.

5. Předsednictvo a tajemník

Předseda senátu RNDr. Z.Šibrava, CSc. se pravidelně zúčastňoval jednání kolegia a grémia děkana FSv, místopředseda Doc. Ing. P.Konvalinka, CSc. pak jednání výběrových komisí děkana na obsazování pedagogických míst na pracovištích. Předsednictvo se scházelo nepravidelně, zejména podle potřeby doplnit program jednání, nebo zaujmout stanovisko k některým bodům jednání senátu. Tajemník Doc. Ing. J.Tywoniak, CSc. ověřoval prezenci a usnášení schopnost senátu a připravoval podklady pro vyhotovení zápisů z jednání. Předsednictvu se nepodařilo ani s přispěním stanovených dvou senátorů zajistit včasné vydávání zápisů z jednání.

6. Schválená ocenění

AS FSv schválil udělení těchto ocenění :
Zlatá Felberova medaile:
Doc. Ing. František Krpata, CSc.

Stříbrná Felberova medaile:
Prof. Ing. Milena Císlerová, CSc.
Doc. Ing. Václav Kuráž, CSc.

Šolínova medaile:
Doc. Ing. Petr Slabý, CSc.
Doc. Ing. Karel Papež, CSc.
Doc. Ing. Vladimír Havlůj, CSc.

Emeritní profesor:
Prof. Ing. Václav Plachý, DrSc.

7. Závěr

Vedení AS FSv děkuje všem členům akademické obce fakulty, kteří pomohli AS FSv vykonávat jeho činnost, a také členům senátu za jejich účast na jednáních a za práci, která přispívá k rozvoji FSv.

V Praze dne 27.6.2005

RNDr. Zdeněk Šibrava, CSc.
předseda AS FSv