Zpráva o činnosti AS FSv za období 1998

A. Práce AS FSv

V roce 1998 jednal AS FSv na 8 zasedáních. Práci senátu je možno dělit do následujících oblastí:

Pro tyto jednotlivé oblasti má AS FSv jednotlivé komise, ve kterých se projednávají problémy, které svojí náplní spadají do příslušné komise. Po projednání v jednotlivých komisích následuje projednání v senátu. Tento způsob jednání značně zracionálnil práci senátu. Kromě výše uvedených komisí působila v roce 1998 ještě stálá volební komise, která se starala o pořádání doplňovacích voleb, které probíhaly téměř nepřetržitě ve studentské části senátu. V roce 1998 byla projednávána následující nejdůležitější témata:

1. AS FSV

2. Legislativa

3. Ekonomika

4. Fakulta

5. Podněty a dopisy

6. Různé

B. Stav fakulty v roce 1998

V roce 1998 podporoval AS FSv snahu vedení fakulty o získání většího množství finančních prostředků na fakultu. Týká se to zejména oblasti vědy a výzkumu. V roce 1998 byla většina pracovníků fakulty odměňována za vykonávání normativních činností a velká snaha byla věnována o další objektivizaci odměňování pracovníků na fakultě. Velká pozornost byla věnována grantové činnosti a v neposlední řadě i přípravě výzkumných záměrů, které byly AS FSv odsouhlaseny. V roce 1998 uspořádala FSv mezinárodní vědeckou konferenci.

Velkou pozornost věnoval senát přípravě nových dokumentů, které vyplývají z aplikace nového Vysokoškolského zákona. Jako jedna z prvních fakult v rámci ČVUT měla stavební fakulta projednán a odsouhlasen Volební a jednací řád AS FSv, intenzivně připomínkovala AS FSv Vysokoškolský zákon a nově vznikající předpisy ČVUT. (viz Legislativa.) Legislativní činnost byla jednou z hlavních činností AS FSv v roce 1998 a legislativní komise senátu byla připomínkami a návrhy nových dokumentů silně přetížena.

V oblasti pedagogické byla pozornost věnována vzniku studijních programů včetně doktorandských, studijních oborů a zlepšení podmínek studia v rámci využití výpočetní techniky. V současné době probíhá příprava počítačové učebny, která bude veřejně přístupná pro studenty bez vstupu do ostatních prostor fakulty. Tím bude umožněn případně i celodenní provoz.

Velká pozornost byla věnována inovaci měřící techniky oboru geodézie. Zastaralá technika neumožňovala kvalitní výuku, a proto byla polovina investičních prostředků fakulty věnována na nákup nových přístrojů. Došlo tak k výrazné modernizaci přístrojového vybavení oboru geodézie.

C. Závěr

Na závěr je nutno poděkovat všem pracovníkům fakulty stavební, kteří pomohli AS FSv vykonávat jeho činnost a také členům senátu za jejich účast na jednáních a za práci, která vnáší do života fakulty demokratické principy rozhodování.