1. Úvod

Fakulta vychovává odborníky na bakalářské, magisterské a doktorské úrovni v odvětví stavebnictví a geodézie a kartografie. Nejrozsáhlejší je výuka v magisterském studiu. Bakalářské studium je chápáno jako doplňkové, doktorské studium je nedílnou součástí vědecko-výzkumné činnosti. Počet posluchačů na fakultě má stále stoupající tendenci v rámci omezení vydaných MŠMT.

V roce 1999 byla značná část řídící činnosti věnována zavedení zákona č.111/98 Sb. do vnitřního života fakulty.

K 31. 12. 1999 bylo na Fakultě stavební ČVUT zaměstnáno celkem 718 pracovníků. Pedagogických pracovníků bylo celkem 434, z toho 42 profesorů, 106 docentů, 273 odborných asistentů a 13 asistentů. Vědeckých pracovníků bylo 17, THP pracovníků 167, pracovníků v dělnických profesích 94 a obchodně provozních pracovníků 6.

Největší změnou v oblasti informačního systému byla komponenta VVVS pro oblast Věda a výzkum, která byla v závěru roku 1998 uvedena na ČVUT do rutinního provozu. Naopak nebyla uvedena do provozu připravovaná komponenta STUDENT, kde vzhledem ke skluzu schváleného harmonogramu ČVUT nebyly ani zahájeny přípravné práce. Změny vyvolané novým vysokoškolským zákonem a návaznou změnou Studijního a zkušebního řádu bylo proto nutné realizovat ještě ve stávající komponentě. Hlavním úkolem IS fakulty v roce 2000 je zpřístupnění vybraných informací z IS ČVUT a života fakulty vůbec prostřednictvím rozvoje Intranetu.

K výraznému zlepšení došlo v oblasti přístupu studentů k počítačovému vybavení a počítačové síti otevřením nového počítačového sálu v budově D s 65 počítači a nepřetržitým provozem v listopadu 1999. Kromě toho byla provedena kompletní výměna počítačového vybavení v dalších 7 učebnách a zahájen provoz nového studentského serveru. Uživatelé zaměstnaneckého serveru CIHLA a studentského serveru ST mohou přímo ve svém uživatelském prostoru publikovat vlastní WWW stránky.

V souvislosti s výstavbou počítačového sálu bylo vybudováno nové centrum počítačové sítě a přeloženo více než 1 km optických kabelů. Většina serverů byla připojena technologií Fast Ethernet a byla zahájena rekonstrukce rozvodů v budově D.

Dne 7. prosince 1999 uspořádalo vedení fakulty setkání s vybranými pracovníky, kteří byli odměněni za mimořádné pedagogické výkony a za nadprůměrnou aktivitu v grantové činnosti.

U příležitosti 17. listopadu bylo děkanem FSv odměněno více jak 50 studentů bakalářského, magisterského a doktorandského studia za úspěšné výsledky ve studiu.

7. prosince se uskutečnilo již třetí setkání vedení fakulty s důchodci. Setkání proběhlo ve velmi přátelské atmosféře a stává se pravidelnou událostí ve společenském životě fakulty.

Fakulta stavební ČVUT uspořádala pro zaměstnance, studenty a důchodce tři koncerty vážné hudby v Betlémské kapli. O koncerty je značný zájem a v jejich pořádání bude fakulta pokračovat i v roce 2000.

FSv ČVUT spolu s ČKAIT, ČSSI a Svazem podnikatelů ve stavebnictví uspořádala již 5. reprezentační ples stavebnictví na Žofíně.

Kapitola 2