Studentka Ing. Kateřina Roškotová získala cenu Josefa Hlávky

Za rok 2020 bylo oceněno celkem osm studentů ČVUT

19.10.2021

Cena nadace „Nadání Josefa, Marie a Zdeňky Hlávkových“ je určena pro talentované studenty, kteří prokázali výjimečné schopnosti a tvůrčí myšlení ve svém oboru, do 33 let. Spolu s oceněním získávají laureáti nadační příspěvek ve výši 25 tisíc korun. Ocenění za rok 2020 si studenti převzali 9. září 2021 na zámku v Lužanech, který je součástí nadačního jmění nejstarší české nadace založené v roce 1904. Návrh na udělení ceny zasílají správní radě Nadace rektoři českých vysokých škol pražských a Vysokého učení technického v Brně.

Za Fakultu stavební byla udělena Cena Josefa Hlávky studentce Ing. Kateřině Roškotové.

Kateřina Roškotová je studentkou doktorského studia Stavební inženýrství, oboru Pozemní stavby na Fakultě stavební ČVUT. Cenu získala za vynikající studijní výsledky v průběhu celého studia a vítězství v mezinárodním kole SVOČ 2018 v sekci Technická zařízení budov a energie budov s prací Studie přeměny skladu v čisté prostředí optické laboratoře. Kateřina se tématu vnitřního prostředí budov věnuje i během svého doktorského studia, kde se v rámci doktorské práce, jejíž experimenty proběhly v Univerzitním centru energeticky efektivních budov ČVUT v Praze, zabývá analýzou vlivu speciálních oděvů na tepelnou pohodu uživatelů čistých prostor. Dále je spoluautorkou funkčního vzorku i ověřené technologie Lehká konstrukce pro řiditelné čisté prostředí, což je systém mobilního zákrytu a podpůrného systému větrání k zajištění řízené zvýšené čistoty pod zákrytem, jejímž hlavním přínosem je snadná instalace a demontáž v místě, přesné řízení čistého prostředí v rozsahu ISO 8 až 6, snadné čištění a údržba a vytvoření vhodných podmínek pro pracovníky z hlediska rychlosti proudění vzduchu.