Konference „VODA 2020 – STAVBA A VODA“

Konference „VODA 2020 – STAVBA A VODA“ se bude věnovat významu vody a hospodaření s ní ve vztahu ke společnosti a životnímu prostředí

Konferenci VODA 2020 s podtitulem STAVBA A VODA pořádá po dvouletém odkladu Český svaz stavebních inženýrů k 30. výročí obnovení své činnosti a k 155. výročí založení Spolku inženýrů a architektů v Království českém ve spolupráci s Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě

Akce se koná pod záštitou děkana Fakulty stavební ČVUT a fakulta je i jejím spoluorganizátorem. Cílem akce je na společném setkání při závěrečné konferenci shrnout poznatky z webinářů proběhlých v loňském roce a představit vodu ve všech aspektech stavebnictví.

Konference, která proběhne v úterý 21. června v prostorách Fakulty stavební ČVUT v Praze, bude komplexně sledovat cestu vody v krajině a sídlech, setkání vody s člověkem a okolní živou i neživou přírodou a vliv vody na stavební díla. Představí se zde i aktuální trendy a přínosy vzniku vodohospodářských opatření ve volné i urbanizované krajině včetně realizace velkých vodních staveb stejně jako nové trendy v hydroizolacích nebo odvlhčování staveb. Svoje zkušenosti tu budou sdílet přední čeští odborníci z řady organizací. Řečníci se budou mj. věnovat revitalizaci vodních toků, vodě v urbanistické tvorbě, krajinnému plánování, odvlhčování historických stavebních památek i celých komplexů staveb či měst a mnoha dalším tématům, ve kterých voda hraje hlavní roli.

Konference VODA 2020 je určena pro zástupce státní správy, samosprávy, projektanty, zhotovitele staveb, vodohospodáře a studenty stavebních a architektonických oborů. Jejím cílem je upozornit na vzájemně provázané široké spektrum činností stavebních inženýrů při zacházení a hospodaření s vodou.

Akci doprovodí putovní výstava „Stavba a voda“, kterou bude možné zhlédnout v atriu fakulty.

iNFORMACE

Termín: 21. 6. 2022