Dokument neplatný

Vyhláška děkanky č 2/2010Č.j. 2VD/921/11-2010

Podmínky pro přijetí ke studiu v magisterských studijních programech uskutečňovaných na Fakultě stavební ČVUT v Praze pro akademický rok 2011/12

 

Přijímání uchazečů do magisterských studijních programů se řídí následujícími předpisy:
Zákonem č. 111/1998 Sb. o vysokých školách a změně a doplnění dalších zákonů, Statutem ČVUT v Praze Fakulty stavební, Řádem přijímacího řízení ČVUT (Příloha č. 2 Statutu ČVUT), Podmínkami studia cizinců na ČVUT (Příloha č. 3 Statutu ČVUT), Podmínkami pro přijetí ke studiu v magisterských studijních programech uskutečňovaných na Fakultě stavební ČVUT v Praze a Směrnicí děkanky č.2/2010 "Vyhlášení přijímacího řízení do magisterských studijních programů uskutečňovaných na Fakultě stavební ČVUT v Praze" (dále jen "Směrnice děkanky").

 

1. Základní podmínky pro přijetí ke studiu v magisterských studijních programech:

  1. Pro studijní programy Stavební inženýrství, Architektura a stavitelství, Geodézie a kartografie, Budovy a prostředí a Civil Engineering je podmínkou úspěšné ukončení čtyřletého bakalářského studijního programu ve stejném nebo příbuzném studijním oboru (příbuzné studijní obory jsou vedeny v odst. 3).
    Pro studijní program Inteligentní budovy je podmínkou úspěšné ukončení studia v bakalářských studijních programech ve studijních oborech zaměřených na pozemní stavby, architekturu, techniku prostředí staveb, technická zařízení budov.

  2. Podání řádně vyplněné přihlášky v termínu do 31. března 2011, včetně předepsaných příloh uvedených ve Směrnici děkanky.

  3. Dodání úředně ověřené kopie bakalářského diplomu včetně dodatku k diplomu v termínu dle Směrnice děkanky. Pokud bylo bakalářské studium absolvováno v zahraničí (netýká se Slovenské republiky), je podmínkou dodání úředního překladu výše uvedených dokumentů do anglického jazyka.

  4. Cizinci (kromě občanů Slovenské republiky) ucházející se o studium ve studijním programu v českém jazyce prokazují svou připravenost studovat v českém jazyce předložením dokladu o vykonané maturitní nebo státní zkoušce z českého jazyka nebo osvědčením o vykonání zkoušky z českého jazyka minimálně úrovně A1 podle "Společného evropského referenčního rámce pro jazyky".

  5. Uchazeči o studium ve studijním programu v anglickém jazyce prokazují svou připravenost studovat v anglickém jazyce absolvováním bakalářského studijního programu v anglickém jazyce nebo předložením dokladu o vykonané maturitní nebo státní zkoušce z anglického jazyka nebo osvědčením o vykonání zkoušky z anglického jazyka minimálně úrovně A1 podle "Společného evropského referenčního rámce pro jazyky".

Uchazeči, kteří splnili výše uvedené podmínky, budou přijati ke studiu maximálně do naplnění kapacity v jednotlivých studijních programech a oborech (nejvyšší počet studentů přijímaných ke studiu je uveden v odst. 4). Splní-li stanovené podmínky větší počet uchazečů, rozhoduje pořadí nejlepších stanovené podle zásad uvedených v odst. 2.

 

2. Zásady pro stanovení pořadí uchazečů:

  1. Pro studijní programy Stavební inženýrství, Geodézie a kartografie, Budovy a prostředí, Civil Engineering a Inteligentní budovy bude pořadí stanoveno na základě váženého studijního průměru za bakalářské studium započítaného s váhou 0,9 a celkové známky státní závěrečné zkoušky započítané s váhou 0,1.

  2. Pro studijní program Architektura a stavitelství bude postupováno následujícím způsobem:
    Přihlášení uchazeči budou oborovou přijímací komisí rozděleni do dvou níže charakterizovaných skupin, v rámci skupiny bude sestaveno pořadí na základě studijních výsledků daných pro příslušnou skupinu.
              Skupina 1 - uchazeči, kteří absolvovali bakalářský studijní program zpracováním bakalářské práce formou architektonické studie nebo stavebního projektu na katedře architektury a složili státní závěrečnou zkoušku s celkovým výsledkem A až C (číselná klasifikace nejvýše 2). Pořadí v rámci skupiny bude sestaveno podle váženého studijního průměru ze všech předmětů absolvovaných v bakalářském studiu.
              Skupina 2 - všichni ostatní uchazeči, kteří nesplňují podmínky pro zařazení do skupiny 1. Pořadí v rámci skupiny bude sestaveno podle váženého studijního průměru ze všech ateliérů, předmětů Nauka o budovách (Typologie) a Dějiny architektury, absolvovaných v bakalářském studiu.
    Ke studiu budou přijati uchazeči, zařazení do skupiny 1 dle stanoveného pořadí v počtu maximálně do naplnění kapacity studijního programu. Nebude-li naplněna kapacita studijního programu uchazeči ze skupiny 1, budou dále přijati uchazeči zařazení do skupiny 2 dle stanoveného pořadí v počtu maximálně do naplnění kapacity studijního programu.

 

3. Přehled příbuzných studijních oborů:

Studijní programMagisterský studijní oborPříbuzný bakalářský studijní obor
Stavební inženýrství
Konstrukce pozemních stavebKonstrukce pozemních staveb
Konstrukce a dopravní stavby
Architektura a stavitelství
Building Structures
Konstrukce a dopravní stavbyKonstrukce a dopravní stavby
Materiálové inženýrstvíMateriálové inženýrství
Konstrukce pozemních staveb
Konstrukce a dopravní stavby
Building Structures
Vodní hospodářství a vodní stavbyVodní hospodářství a vodní stavby
Inženýrství životního prostředí
Inženýrství životního prostředíInženýrství životního prostředí
Vodní hospodářství a vodní stavby
Management a ekonomika ve stavebnictvíManagement a ekonomika ve stavebnictví
Projektový management a inženýringManagement a ekonomika ve stavebnictví
Stavební managementvšechny obory studijních programů Stavební inženýrství a Architektura a stavitelství kromě oboru Management a ekonomika ve stavebnicví
Příprava, realizace a provoz stavebvšechny obory studijních programů Stavební inženýrství a Architektura a stavitelství
Architektura a stavitelstvíArchitektura a stavitelstvíArchitektura a stavitelství
Geodézie a kartografie
Geodézie a kartografieGeodézie a kartografie
Geoinformatika
GeoinformatikaGeoinformatika
Geodézie a kartografie
Budovy a prostředíBudovy a prostředíKonstrukce pozemních staveb
Architektura a stavitelství
Building Structures
Civil EngineeringBuilding StructuresBuilding Structures
Konstrukce pozemních staveb
Konstrukce a dopravní stavby
Architektura a stavitelství

V případech, kdy příbuznost oboru nelze jednoznačně stanovit, rozhoduje hlavní přijímací komise.

 

4. Nejvyšší počet studentů přijímaných ke studiu:

Studijní programStudijní oborMaximální počet
Stavební inženýrství440
Konstrukce pozemních staveb120
Konstrukce a dopravní stavby85
Materiálové inženýrství15
Vodní hospodářství a vodní stavby40
Inženýrství životního prostředí45
Management a ekonomika ve stavebnictví30
Projektový management a inženýring30
Stavební management10
Příprava, realizace a provoz staveb65
Architektura a stavitelstvíArchitektura a stavitelství170
Geodézie a kartografie55
Geodézie a kartografie35
Geoinformatika20
Budovy a prostředíBudovy a prostředí85
Civil EngineeringBuilding Structures20
Inteligentní budovyInteligentní budovy20

 

5. Vážený studijní průměr se stanoví podle čl. 16 Studijního a zkušebního řádu pro studenty ČVUT v Praze v platném znění (dále jen "SZŘ"). Nepoužívá-li jiná vysoká škola kreditový systém, je váha předmětu dána počtem týdenních hodin předmětu. Známka státní závěrečné zkoušky se stanoví v číselné klasifikaci podle čl. 15. SZŘ.

6. Děkanka může zvýšit nejvyšší počet studentů přijímaných ke studiu v jednotlivých studijních programech nebo oborech stanovený v odst. 4, a to na základě limitů MŠMT pro počty financovaných studentů nebo s přihlédnutím k počtu uchazečů přihlášeným na jednotlivé studijní obory.

7. Fakulta stavební ČVUT nepřijímá přihlášky uchazečů, kteří již na fakultě dvakrát neúspěšně studovali v jakémkoli magisterském studijním programu. Dále nepřijímá přihlášky uchazečů, kteří byli vyloučeni ze studia na FSv ČVUT na základě disciplinárního řízení podle čl. 2 Disciplinárního řádu pro studenty ČVUT v Praze.

8. Vlastní průběh přijímacího řízení stanoví Směrnice děkanky.

9. Tyto podmínky byly schváleny Akademickým senátem Fakulty stavební ČVUT v Praze dne 24. listopadu 2010.

 

V Praze dne 30. listopadu 2010 prof. Ing. Alena Kohoutková, CSc. v.r.
děkanka fakulty