Prof. Jiří Máca znovu děkanem Fakulty stavební ČVUT

27.10.2021

Současný děkan Fakulty stavební ČVUT prof. Ing. Jiří Máca, CSc., FEng., povede fakultu po jmenování rektorem ČVUT i nadále. Akademickým senátem fakulty byl 20. října 2021 zvolen děkanem i pro druhé funkční období, a to na únor 2022 – leden 2026.

Kromě důrazu na kvalitu výuky a současně zachování vstřícného prostředí vůči studentům se prof. Jiří Máca plánuje zaměřit na získání akreditace zbývajících navazujících magisterských studijních programů a implementaci online nástrojů jako podpůrných pro standardní kontaktní výuku. Za klíčový úkol považuje obhájit excelentní hodnocení fakulty při příštím hodnocení vědy externími posuzovateli a přispět tak k obhájení pozice ČVUT ve skupině výzkumných univerzit. Součástí jeho programu jsou i investiční akce na fakultě – k nejzásadnějším by měla patřit rekonstrukce budovy B.