Studenti Fakulty stavební zvítězili v soutěži Associated Schools of Construction

Zvítězili ve smíšeném česko-americkém týmu.

30.11.2021

Studenti Fakulty stavební Kristýna Klůsová z oboru „Architektura a stavitelství“, Barbora Macková a Tadeáš Zahradník z oboru „Projektový management a inženýringzvítězili ve smíšeném česko-americkém týmu v soutěži Associated Schools of Construction v kategorii Design&Build. Jejich projekt zahrnoval přípravu návrhu a výstavby domů budoucnosti s nulovými emisemi uhlíku, které volně vycházely z demonstrátoru standardu Future Homes. Soutěžící museli navrhnout alternativní uhlíkově neutrální řešení s využitím výstavby mimo staveniště.

Na výborném třetím místě v kategorii Construction Management/Quantity Surveying se v konkurenci ostatních britských a amerických týmů také jakou součást mezinárodního týmu umístili Jan Sedláček a David Fric z oboru Projektový management a inženýring. Zpracovávala se příprava projektu realizovaného na St John’s Hill v Londýně. Ten je součástí třífázového projektu regenerace, jehož cílem je do roku 2022 zvýšit počet cenově dostupných domů a zřídit nové komunitní centrum. Příprava i realizace projektu je komplikovaná tím, že se nachází vedle frekventované železniční tratě.

Fakulta stavební ČVUT je členem ASC – Associated Schools of Construction. Soutěž regionu 8 letos organizovala Birmingham City University ve dnech 11. – 12.listopadu 2021. Studenti fakulty tvořili již tradičně týmy společně se studenty z California Polytechnic State University. Tato technická univerzita je jedničkou v bakalářském studiu v oblasti Construction Management v hodnocení univerzit „College Factual“.

Vzhledem k pandemické situaci ve světě byla soutěž realizovaná v kombinaci online/kontaktně. Studenti z UK se zúčastnili fyzicky, studenti Fakulty stavební ČVUT a američtí studenti pak přes MS Teams.