Studenti Jiří Petrželka a Kristýna Klůsová opět bodovali s návrhy polyfunkčního souboru Paříž –  Saint Denis a nově i kampusu Varšava – Praga Poludnie

Studenti Jiří Petrželka a Kristýna Klůsová opět bodovali s návrhy polyfunkčního souboru Paříž -  Saint Denis a nově i kampusu Varšava – Praga Poludnie

Po předchozích úspěších na domácí i zahraniční architektonické scéně si Jiří Petrželka a Kristýna Klůsová mohou připsat na svoje konto další úspěchy.

Saint-Denis v Paříži

S návrhem polyfunkčního souboru v Saint-Denis v Paříži, kdy přeměnili reálnou industriální zónu a navrhli revitalizaci této oblasti, aby nově navržená lokalita měla obytnou, vzdělávací i rekreační funkci a současně respektovala historii daného místa, zvítězili v kategorii Architektura/student v 40. ročníku mezinárodní soutěže Awards World Architecture Community.

Kampus Varšava

Se svým dalším projektem – návrhem revitalizace studentské oblasti sousedící s vlakovým nádražím Varšava – východ – zvítězili jak ve fakultním, tak i mezinárodním kole SVOČ v kategorii Pozemní stavby a architektura.

V soutěži Českého energetického a ekologického projektu 2021, kam přihlásili obě práce, přičemž návrh polského projektu myšlenkově navazuje na Paříž a dotahuje koncept s ohledem na poslední evropské trendy, obdrželi hned dvě ceny v kategorii studentská práce. Získali cenu rektora ČVUTcenu rektora VUT Liberec.

Za oba dva projekty získal tým Jiří PetrželkaKristýna Klůsová již dvanáct významných zahraničních i tuzemských ocenění.
Gratulujeme!

Návrh polyfunkčního souboru v Saint-Denis v Paříži