Studenti Fakulty stavební ČVUT postupují do finále soutěže Inspireli Beirut Port Renewal Competition

Studenti Fakulty stavební ČVUT postupují
do finále soutěže
Inspireli Beirut Port Renewal Competition

Studenti Fakulty stavební ČVUT – Růžena Mašková, Jakub Tomašík a Adam Rössler – postupují se svým architektonickým projektem do finále soutěže Inspireli Beirut Port Renewal Competition

Vítězný projekt bude vyhlášený 8. září v Bejrútu v Libanonu.

Obnova přístavu v Bejrútu

Cílem architektonické soutěže je navrhnout novou podobu obnovy libanonského přístavu v Bejrútu. Soutěž probíhala dva semestry a byla součástí zadání seminářů na více než 50 univerzitách po celém světě. Zúčastnilo se jí 560 soutěžících ze 43 zemí, kteří vypracovali 249 velmi komplexních projektů navrhujících nový design celého bejrútského přístavu.

Výběr finalistů

Speciální bejrútská porota složená ze starosty Bejrútu Dr. Jamala Itaniho, renomovaných mezinárodních a libanonských architektů, zástupců organizace Order of Engineers and Architects in Lebanon a libanonských univerzit spolu s porotou Inspireli čítající 830 architektů ze 125 zemí vybrala 40 nejlepších projektů. Do finálového kola postupuje také návrh studentů Fakulty stavební ČVUT. Gratulujeme a přejeme hodně štěstí ve finále!

O soutěži

Architektonická soutěž INSPIRELI AWARDS již propojila studenty a architekty ze 150 zemí a stala se největší studentskou soutěží na planetě.

Finálový projekt studentů Fakulty stavební ČVUT  – Růženy Maškové, Jakuba Tomašíka a Adama Rösslera. Více o jejich projektu a další vizualizace najdete zde.