Technický čtvrtek: GEMO a.s.

Technický čtvrtek 13. 10. 2022

Bytový dům Alfa s použitím systému vibroizolací

13. 10. 2022 od 13.00 hod.
Čítárna Fakulty stavební ČVUT (atrium)

Přednášející:
Ing. Miloslav Bouda, ředitel divize Čechy, Praha, GEMO a.s.
Ing. Peter Baulovič, manažer projektu, GEMO a.s.

Projekt bytového domu Alfa, vznikajícího v pražských Stodůlkách, nabízí unikátní řešení přemostění tubusu metra a řešení akustického a vibračního založení objektu.

Dům vyrůstá přímo nad tubusem metra linky B v sousedství stanice Luka. Dům má 10 nadzemních podlaží a jedno podzemní. Základové konstrukce jsou od metra vzdáleny v řádech desítek centimetrů.

Stavba probíhá od března 2021. V průběhu výstavby byly zjištěny nové skutečnosti týkající se vibrací z tunelů metra, a proto se stavba musela pozastavit. Celé založení objektu včetně antivibračních opatření se muselo přeprojektovat. V současné době již probíhají práce na vrchní stavbě cca v úrovni pátého patra.

Přednáška bude zaměřena na:

Po prezentaci můžete se zástupci společnosti GEMO a.s.  prodiskutovat i další otázky týkající se tohoto projektu, popř. jiných aktivit společnosti, stejně tak i možnosti uplatnění ve společnosti GEMO a.s.

Přednáška je zdarma pro všechny zájemce o dané téma. Není třeba se předem registrovat.

Na akci lze také získat kredity do projektu Index studenta ČVUT.

TECHNICKÉ ČTVRTKY

Pravidelná setkávání nad odbornými tématy.

Chcete vědět, kdo bude příště? Harmonogram najdete zde.

Prezentují pedagogové, studenti a partnerské firmy.