České vysoké učení technické v Praze

Fakulta stavební

ČVUT

Zpráva o činnosti fakulty stavební ČVUT za rok 2000

Předkládá:
Doc. Ing. Ladislav Lamboj, CSc.
děkan

Doc. Ing. Karel Mareš, CSc.
proděkan pro pedagogickou činnost

Prof. Ing. Zdeněk Bittnar, DrSc.
proděkan pro vědeckovýzkumnou a experimentální činnost

Prof. Ing. Bohuslav Veverka, DrSc.
proděkan pro vnější vztahy a zahraniční styky

Doc. Ing. Jindřich Šmejcký, CSc.
proděkan pro výstavbu

Doc. Ing. Josef Jettmar, CSc. proděkan pro rozvoj

Praha, květen 2001

1. Úvod

Rok 2000 se vyznačoval značným úsilím v organizaci pedagogických programů na fakultě stavební. Byla podána žádost o reakreditaci stávajících studijních programů jak bakalářských, magisterských, tak i doktorských. V průběhu roku byl zahájen intenzivní proces přípravy fakulty na přechod na strukturovaný systém studia.

V oblasti přijímacího řízení byla prověřena jeho objektivita a zabezpečení s realizací pro akademický rok 2000/2001 .

Nemalé finanční prostředky byly i v roce 2000 použity ke zkvalitnění pracovního a studijního prostředí fakulty. Vyhodnocení provozu počítačového sálu za rok 2000 potvrdilo správnost investičního rozhodnutí v předchozím roce zřídit toto speciální zařízení pro všechny studenty FSv. Na podporu zkvalitnění výuky byla otevřena speciální učebna - modelovna, určená především pro studenty oboru pozemní stavby a architektura.

V souladu s Dlouhodobým záměrem ČVUT byl na fakultě projednán a schválen příslušnými orgány také Dlouhodobý záměr fakulty stavební.

V oblasti odměňování v roce 2000 se fakulta úspěšně vyrovnala s nárůstem tarifních mezd z vlastních zdrojů. Ve struktuře pracovníků nedošlo v roce 2000 k výrazným změnám. Tak jako každoročně, kolegium děkana uspořádalo setkání s vybranými akademickými pracovníky, kteří byli odměněni za mimořádné pedagogické výkony a za nadprůměrnou aktivitu v grantové činnosti. Obdobně děkan fakulty odměnil studenty bakalářského, magisterského a doktorského studia za vynikající studijní výsledky v akademickém roce 1999/2000.

Kapitola 2