Zpráva o činnosti AS FSv za období roku 2002

V roce 2002 se práce AS FSv uskutečňovala na pravidelných zasedáních obou komor a současně i v pracovních komisích AS: legislativní, ekonomické, pedagogické a volební.

1. AS FSv

Práce AS FSv byla organizována v rámci pravidelných jednání senátu, která se uskutečňovala, kromě prázdnin, zpravidla každou poslední středu v měsíci. Na všech zasedáních byl počet přítomných členů senátu dostatečný k tomu, aby byl AS usnášení schopný. Všechny informace včetně pozvánek na zasedání senátu byly rozesílány elektronickou poštou. Některé problémy byly řešeny formou diskuse s využitím síťového propojení členů senátu a s využitím možnosti konference na internetu. Umožnilo to velmi pružnou práci samotného senátu i práci jednotlivých komisí. AS FSv pracoval v roce 2002 v tomto složení:
Předseda:
Šibrava Zdeněk, RNDr. CSc.
Místopředsedové:
Konvalinka Petr, doc. Ing. CSc., Souček Petr, Ing.
Předseda legislativní komise:
Demel Jiří, doc. RNDr. CSc.
Předsedkyně pedagogické komise:
Vašková Jitka, Ing. CSc.
Předseda ekonomické komise:
Záleský Jan, Ing. CSc.
Tajemník AS:
Tywoniak Jan, doc. Ing. CSc.
Předseda AS FSv se pravidelně zúčastňoval zasedání grémia děkana i zasedání kolegia děkana fakulty.

Pro přehled dále uvádíme nejdůležitější body práce senátu:

2. Legislativa

Legislativní komise pracovala v čele s RNDr. Jiřím Demelem. Práce legislativní komise spočívala zejména ve změně Organizačního řádu FSv (příloha číslo 1 Statutu FSv), konkrétně ve vynechání číselného označení kateder a pracovišť. Změna byla provedena a schválena v AS FSv i AS ČVUT. Legislativní komise se dále zabývala možnou úpravou volebního a jednacího řádu, konkrétně změnou definice usnášení schopnosti senátu, ale předložený návrh byl zamítnut a bylo doporučeno, aby se pravidla hlasování neměnila.

3. Ekonomika

Ekonomická komise pracovala pod vedením Ing. Jana Záleského, CSc. a spolupracovala s tajemníkem fakulty Ing. J.Pavlíkem v oblasti financování fakulty, tj. čerpání přidělených finančních prostředků, předběžného projednání návrhu rozpisu dotace a využívání prostředků z dotace a z ostatních zdrojů.
V průběhu roku byly ujasňovány podmínky a možnosti získávání investičních prostředků pro jednotlivá pracoviště, včetně podmínek pro podávání grantových projektů, obsahujících požadavek na krytí části investičních prostředků fakultou.
Na podnět doc. Pacovského byly s tajemníkem fakulty diskutovány možnosti zvýšení efektivity Střediska technicko provozních služeb, možnosti kontroly prací zajišťovaných střediskem a v neposlední řadě také otázky rozpisu dotace na jednotlivá pracoviště FSv.
Dopad užití metodiky rozpisu mzdových prostředků z dotace MŠMT na rok 2002 a příprava metodiky na další období byly konzultovány s vedením fakulty. Úpravy přílohy B nebyly provedeny, vzhledem k informaci, že MŠMT chystá zásadní změnu hodnocení.
Komise na zasedání senátu informovala o jednáních s vedením fakulty.

4. Pedagogika

Komise pracovala v roce 2002 pod vedením Ing. Jitky Filipové, CSc. V průběhu roku byla řešena tato problematika:

5. Podněty a dopisy

Studentská komora AS FSv uspořádala a vyhodnotila anketu ke Komponentě Studium - KOS, výsledky ankety byly diskutovány na zasedání senátu. AS FSv provozoval uzavřenou konferenci na internetu, kde mohli senátoři vyjádřit své názory k projednávané problematice, byl zřízen přístup členům senátu a vedení fakulty na www stránku materiálů, předkládaných k jednání.

6. Různé

AS FSv projednal a odsouhlasil udělení Šolínovy a Felberovy medaile k životním jubileím pracovníkům z FSv a sesterských fakult ČR a SR:

Šolínova medaile:

Prof. Ing. D. Petráš, CSc.
Prof. Ing. J. Cigánek, CSc.
Prof. Ing. J. Bujňák, CSc.
Prof. Ing. S. Kmeť, CSc.
Ing. Milan Huml, CSc.
doc. PhDr. M. Malinovský, CSc.

Zlatá Felberova medaile:

Prof. Ing. M. Cimbálník, DrSc

Stříbrná Felberova medaile:

doc. Ing. Arch. A. Mansfeldová, CSc.
doc. Ing. M. Mikšovský, CSc.
doc. Ing. V. Radouch, CSc.

Bronzová Felberova medaile:

prof. Ing. R. Černý, DrSc.

7. Závěr

AS FSv děkuje všem pracovníkům fakulty, kteří pomohli AS FSv vykonávat jeho činnost a také členům senátu za jejich obětavou práci, která přináší do života fakulty demokratické principy rozhodování.

V Praze dne 18. června 2003

RNDr. Zdeněk Šibrava, CSc.
předseda AS FSv