Vítězem Haly roku Akademik 2022 je tým CRYPTIC

Vítězem Haly roku Akademik 2022 je tým CRYPTIC z Fakulty stavební ČVUT!

Po dvouleté covidové pauze letos nastartovala soutěž Hala roku Akademik 2022 v národním kole. Ve středu 20. dubna přijelo zápolit celkem 37 týmů z deseti různých fakult.

VÍTĚZNÉ TÝMY

Prvenství v tvrdé konkurenci získal tým CRYPTIC – Jiří Hauer a Lucia Petrášová, jež oba studují Fakultu stavební ČVUT v Praze. Jejich model vážil 215,9 gramů a unesl zatížení 26,46 kg. Na druhém místě se umístil tým Stormtruktéři – Jan Popelka (Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity) a Martin Žambůrek (Fakulta stavební ČVUT), jež soutěžili už popáté. Třetí pozici vybojoval tým Dva a půl Stavaře – Martin Štěpánek, Slávek Zbirovský (oba z Fakulty stavební ČVUT) a Šimon Hájek (Fakulta architektury ČVUT).

Jak se soutěžilo

Úkolem soutěžních týmů bylo navrhnout, postavit a poté zatížit model konstrukce představující výsek typického pole výrobní haly. Model konstrukce musel „zastřešovat“ chráněný prostor o délce 1500 mm a výšce 200 mm. Maximální hmotnost kompletní konstrukce mohla být 350 g.

1. místo – tým CRYPTIC
Jiří Hauer a Lucia Petrášová z Fakulty stavební ČVUT v Praze