Výstava soutěžních prací studentské soutěže Xella – Marina Ústí nad Labem

Výstava soutěžních projektů
studentské soutěže Xella
Marina Ústí nad Labem

Slavnostní předání cen vítězům soutěže proběhne 5. 6. 2023 v atriu Fakulty stavební ČVUT

výstava projektů

TERMÍN VÝSTAVY: od 29. 5. do 12. 6. 2023

SLAVNOSTNÍ PŘEDÁNÍ CEN: 5. 6. 2023 od 14:00 v atriu fakulty stavební ČVUT v Praze

ADRESA: Fakulta stavební ČVUT, Thákutova 7, 166 29 Praha 6

více o výstavě a soutěži

Výstava představí všech 56 studentských soutěžních projektů z České republiky, Slovenska a Polska. Tématem letošního zadání byla ideová urbanistická a architektonická studie „MARINA ÚSTÍ NAD LABEM, PŘÍSTAV A KOTVIŠTĚ MALÝCH VODNÍCH PLAVIDEL A VÝLETNÍCH LODÍ“.

Cílem zadání bylo změnit současnou nevzhlednou plochu ústeckého přístaviště a překladiště v důstojný soubor staveb, který by vhodným způsobem navázal na stávající tři významné městské dominanty v čele s výletním zámečkem Větruše a dotvořit panoráma jižní části Ústí nad Labem.

Porota měla letos vzhledem k vysokému zájmu a úrovni přihlášených projektů nelehký úkol. Nakonec vybrala z 56 projektů šest nejlepších, přičemž první tři v pořadí získají finanční odměnu. Za 1. místo 4000 €, za 2. místo 2000 € a za třetí místo 1000 €.

První cenu získal student Fakulty architektury ČVUT Praha Denis Cheryn pod vedením Prof. Ing.arch. Jána Stempela a Doc. ing.arch. Ondřeje Beneše, Ph.D.

Soutěž připravila společnost XELLA –  poskytovatel řešení v oblasti stavebních a izolačních materiálů.