Fakulta stavební ČVUT součástí platformy Národní centrum Stavebnictví 4.0

19.01.2022

V úterý 18.ledna byla slavnostně zahájena činnost platformy Národní centrum Stavebnictví 4.0, jíž je Fakulta stavební ČVUT, spolu s ostatními stavebními fakultami a dalšími partnery, součástí.

Stavebnictví 4.0 do stavební praxe zavádí a optimalizuje synergii digitalizace, automatizace a udržitelného environmetálního chování. Jedná se o zcela nový způsob myšlení, plánování, realizace i údržby staveb, během celého životního cyklu. Mapuje a minimalizuje vliv stavebnictví na vnější prostředí i stopy, které tyto činnosti v okolní přírodě trvale zanechají. Vznik Národního centra Stavebnictví 4.0 je proto důležitý krok na cestě k technologické budoucnosti České republiky.

děkan Fakulty stavební ČVUT prof. Jiří Máca při podpisu smlouvy o přistoupení ke spolupráci