Cenu Stanislava Hanzla pro nadané studenty získal za Fakultu stavební ČVUT Jakub Šurovský

Cenu Stanislava Hanzla pro nadané studenty
získal za Fakultu stavební ČVUT
Jakub Šurovský

Cenu Stanislava Hanzla, jíž České vysoké učení technické v Praze každoročně uděluje u příležitosti Mezinárodního dne studentstva 17. listopadu nadaným studentům, získal za Fakultu stavební ČVUT Jakub Šurovský. Cenu převzal 28. listopadu v Betlémské kapli během slavnostního koncertu Inženýrské akademie České republiky z rukou rektora ČVUT v Praze doc. Vojtěcha Petráčka, doc. Antonína Pokorného, předsedy správní rady Nadačního fondu ČVUT Stanislava Hanzla, děkana Fakulty strojní doc. Miroslava Španiela a emeritního rektora ČVUT prof. Petra Zuny.

Jakub Šurovský, student 4. ročníku studijního programu Stavební inženýrství, oboru Konstrukce a dopravní stavby, zvítězil s prací Vliv diskontinuit vegetačního krytu tramvajové trati na úroveň vyzařovaného hluku v mezinárodním kole SVOČ 2023 v sekci Dopravní stavby. Práce hodnotila vliv lokální změny povrchu na emitovaný hluk z tramvajové dopravy na tratích s vegetačním, resp. asfaltovým krytem.

Jakub zároveň ve svém dosavadním bakalářském studiu programu Stavební inženýrství (specializace Konstrukce a dopravní stavby) dostáhl vynikajícího váženého průměru 1,12, nyní ho čeká bakalářská práce, současně je již i zapojen do aktivit na Katedře železničních staveb. Udělení ceny představuje velkou motivaci pro jeho další profesní rozvoj a zapojení do vědecko-výzkumných aktivit na fakultě.

Nadační fond Stanislava Hanzla byl založen v roce 1997 na počest prvního rektora ČVUT v Praze po listopadu 1989 prof. Ing. Stanislava Hanzla, CSc.  Podpora nadačního fondu je směřována zejména k modernizaci studia a k prohloubení jeho kompatibility se studiem na evropských technických univerzitách, ke zvýšení mobility studentů a internacionalizaci studia. V letošním roce cenu získalo devět studentů ČVUT, a to za vynikající výsledky ve studiu a za vědeckou, odbornou a další významnou činnost.