Pořádáme soutěže

Pořádáme soutěže

Jako svébytnou formu vzdělávání podporuje Fakulta stavební i řadu studentských soutěží, a to jak pro účastníky ze středních škol,
tak i pro vysokoškoláky.

Akční a napínavá soutěž pro studenty středních škol. Dvou až tříčlenné týmy středoškoláků zápolí na půdě fakulty v zatěžování modelů konstrukcí postavených podle zadání. Studenti se tak učí citu pro statiku i konstrukci, mají možnost uplatnit své nápady, dovednosti a vyzkoušet si týmovou spolupráci.  Soutěž se koná pod záštitou děkana fakulty a podporuje ji řada firem ze stavebního sektoru. Odborným garantem soutěže je Katedra konstrukcí pozemních staveb Fakulty stavební ČVUT v Praze.

Pravidla soutěže a její kategorie

Pro každý ročník soutěže a každou kategorii je vždy připraveno nové zadání. Zvítězí nejefektivnější model, tedy model s největším poměrem mezi únosností a vlastní hmotností. Odbornou porotu soutěže tvoří pedagogové fakulty.

Soutěž je rozdělena do dvou kategorií. V kategorii A týmy zápolí s modely postavenými doma podle předem uvedeného zadání. V kategorii B soutěží s modely, které vzniknou v den soutěže přímo na fakultě, pravidla pro tuto kategorii jsou zveřejňována vždy až na místě v den konání soutěže.

Studenti se mohou přihlásit buď do jedné z kategorií, nebo do obou. V obou kategoriích mohou získat atraktivní finanční odměny.

Historie

Soutěž Hala roku Junior vznikla v roce 2007 a koná se pravidelně každý rok. Za celou její existence se jí zúčastnila více než tisícovka soutěžících ze středních škol z celé České republiky. Z mnohých z nich se posléze stali i studenti fakulty. V letech 2020 a 2021 soutěž nebylo možné z důvodu epidemie uskutečnit.

Termín

Hala roku JUNIOR 2021 se s ohledem na vývoj epidemiologické situace nekonala.

Kontakt

Předchozí ročníky

Podívejte se, jak vypadaly předchozí ročníky soutěže.

Vítězové posledního ročníku

Týmy jsou seřazeny podle nejlepší efektivity modelu. Výsledky kategorie A zde

Výsledky kategorie B zde

Partneři soutěže

Společnost HOCHTIEF CZ je strategickým partnerem fakulty.

Časopis Stavebnictví a interiér – mediální partner soutěže Hala roku JUNIOR

Za obsah odpovídá: prof. Ing. Karel Kabele, CSc.

K zajištění co nejlepších služeb využíváme na tomto webu cookies. Chci vědět více.