Stáže pro studenty středních škol

Studentky a studenti středních škol – gymnázií, průmyslovek i mnoha dalších – mají unikátní příležitost seznámit se s výukou na Fakultě stavební ČVUT na vlastní kůži. Stáže jsou určené pro studenty třetích a čtvrtých ročníků SŠ.

Na tři dny vysokoškolákem

V rámci „stáže“ si mohou středoškoláci v podzimním či jarním termínu zvolit tři dny, kdy se nanečisto stanou studentem fakulty a mají tak jedinečnou možnost poznat výuku, prostředí fakulty, menzy, Národní technickou knihovnu i celý kampus v Dejvicích.

Se souhlasem učitele a rodičů

V přihlášce zájemce uvede, o který studijní program má zájem a v jakém termínu. Tuto přihlášku je nezbytné nechat potvrdit svým učitelem jako vyjádření souhlasu školy s účastí studenta na akci. U nezletilých studentů je potřeba, aby souhlas s účastí na stáži potvrdili i jejich rodiče.

Průvodce z řad studentů

Podle programu, který si středoškolák vybere, mu fakulta na celou dobu pobytu najde průvodce – studenta nebo studentku, který daný program studuje. Spolu s ním či s ní se zúčastní výuky podle rozvrhu a nahlédne i do studentského života na vysoké škole, zjistí, co je nutné k úspěšnému studiu i jak může být studentský život pestrý. Může si tak udělat reálnou představu.

Ubytování na koleji hradí fakulta

Pro mimopražské uchazeče je k dispozici ubytování na kolejích Strahov. Aby stáž byla finančně dostupná pro všechny zájemce, hradí ubytování na kolejích na dvě noci fakulta.

Kdy se stáže konají a jak se přihlásit

Termíny stáží jsou vypisovány vždy po zahájení semestru na této stránce. Zde se také objeví přihláška.

Podzimní stáže 2021 se kvůli epidemiologické situaci neuskuteční.

Jarní stáže 2022 budou záležet na aktuální situaci.

INFO e-mailem

Není třeba hlídat aktualizace termínů, zájemci nám zde můžou zanechat kontakt a my je budeme pravidelně informovat o aktuálním dění na fakultě.

Za obsah odpovídá: prof. Ing. Karel Kabele, CSc.