Mentoring usnadní prvákům začátek studia

Mentoring usnadní prvákům
začátek studia

STUDENT VYŠŠÍHO ROČNÍKU BUDE TVÝM PRŮVODCEM

Kontakt se spolužáky a průběžné dozvídání se informací je jedním z nejdůležitějších aspektů zvládnutí začátků studia na vysoké škole. Společně strávené okamžiky mezi přednáškami – ať už na chodbách mezi posluchárnami, v menzách či bufetech – jsou momentem, kdy si hlavně studenti prvních ročníků navzájem sdělují vše potřebné nejen kolem studia, zápočtů a zkoušek, ale i kde co najdou a mohou na fakultě využít.

Mentoring u nás začal fungovat během pandemie COVIDu  a protože se osvědčil, pokračujeme v něm dál.

Za pomocí FB skupiny jednotlivých oborů, umožňujeme propojení nových studentů se zkušenějšími spolužáky.

Jak mentoring funguje?

Mentoring pro prváky 2023/2024 najdete na platformě Discord

Připravili jsme pro vás server Stavárna ČVUT, kde budeme postupně zveřejňovat informace a návody, které vám pomohou se zorientovat v začátcích studia. Kromě toho se můžete propojit i s našimi mentory, kteří vám rádi s čímkoli pomohou, ať už online nebo přímo ve škole.

1. 9. 2023 zveřejníme v kanálu MENTORING seznam studentů, kteří budou fungovat jako vaši mentoři – mentory poznáte i podle role na jejich profilu. Na Discordu je už teď připravený kanál, kam můžete psát své dotazy.

O mentoring se starají naši studenti ze studentského klubu ŠTUK.

Po přidání do FB skupiny dle vašeho studijního programu si můžete prohlédnout galerii mentorů a vybrat si toho, který je vám sympatický a má ještě volnou kapacitu. Snadno ho kontaktujete pomocí komentáře pod jeho medailonkem nebo ho můžete rovnou oslovit zprávou.

A zbytek je na vás! Dle domluvy si můžete psát nebo se potkat ve škole. Mentor vám seznámí s chodem fakulty, poradí vám s dotazy a přidá tipy, jak si přechod na vysokou školu usnadnit.
Například jak si zařídit kartičku pro vstup do školy, jak se přihlásit k Wi-Fi, jak funguje kreditový systém nebo i kam si zajít na dobrý oběd.

Jak se do mentoringu přihlásit?

Touto ikonkou vstupte na Discord server Stavárna ČVUT:

V kanálu Mentoring můžete od 1. 9. 2023 vybrat a oslovit konkrétního studenta (mentora)  a na cokoli se zeptat.

Podívejte se i na další kanály…. server je nabitý praktickými informacemi do začátku studia: jak najít v budově správnou třídu, jak si nastavit rozvrh, kde najít různé studijní materiály atd.

Dle studijního programu si na FB skupině můžete vybrat svého mentora a kontaktovat ho. Tento zkušenější spolužák vás seznámí s tím, jak to na stavárně chodí a případně s čímkoliv pomůže a poradí.

Odkazy na FB skupiny:

Za obsah odpovídá: prof. Ing. arch. Ing. Zuzana Pešková, Ph.D.