Ing. Martin Ladecký, Ph.D., získal Cenu prof. Babušky

Ing. Martin Ladecký, Ph.D.,
získal Cenu prof. Babušky

Cenu prof. Babušky udělovanou v oboru počítačových věd získal absolvent Fakulty stavební ČVUT Ing. Martin Ladecký, Ph.D. Ocenění obdržel za svoji dizertační práci „Pokročilé víceúrovňové metody pro výpočetní homogenizaci periodických struktur“, v níž se věnuje numerickému (počítačovému) modelovaní materiálových makrostruktur.

Martin ve svojí práci propojil znalosti stavebního inženýrství, a to zejména mechaniky, a zájem o matematické modelování. Za disertační práci již získal od GAMM – German Association of Applied Mathematics and Mechanics cenu Dr. Klause Körpera, a to jako první absolvent české univerzity.

Cenu prof. Babušky každoročně uděluje Česká společnost pro mechaniku společně s Jednotou českých matematiků a fyziků. Soutěž je organizována od roku 1994 v oborech počítačová mechanika, počítačová analýza a numerická matematika. Cena byla zřízena z podnětu vynikajícího matematika a inženýra českého původu prof. Iva Babušky, který se proslavil v oboru aplikované numerické matematiky. Soutěž je určena pro podporu vědního oboru počítačových věd a jejím cílem je podnítit zájem studentů a mladých vědeckých pracovníků o uvedené obory. Přihlásit se do ní může každý vysokoškolský student, diplomant, doktorand nebo mladý vědecký pracovník do 36 let, jestliže téma jeho práce spadá do oboru počítačových věd se zaměřením na počítačovou mechaniku, počítačovou analýzu a numerickou matematiku.

S výzkumem Martina Ladeckého, který v současnosti působí na Albert-Ludwigs-Universität Freiburg, a na Katedře mikrosystémového inženýrství se věnuje aplikaci těchto metod pro optimalizaci metamateriálů, se lze seznámit v tomto rozhovoru.

Srdečně gratulujeme!