Technický čtvrtek: HOCHTIEF CZ

Technický čtvrtek 19. 10. 2023

Realizace parkovacího domu Na Dlouhé louce v Českých Budějovicích metodou design and build

19. 10. 2023 od 13.00 hod.
Čítárna Fakulty stavební ČVUT (atrium)

Přednášející:
Ing. Michal Takács, ředitel závodu Jih, HOCHTIEF CZ a.s.

Neuspokojivá situace s parkovacími místy v Českých Budějovicích vedla k zadání zakázky na parkovací dům metodou design and build. Tento systém zadání je velmi ojedinělý, ale urychlí celý proces realizace stavby. Zhotovitel stavby je při něm odpovědný i za zpracování všech potřebných stupňů projektové dokumentace.
Cílem projektu bylo vybudovat v místě stávajícího parkoviště parkovací dům se 495 parkovacími místy včetně veškerého napojení na dopravní infrastrukturu.

Přednáška se zaměří na následující témata:

• projekční činnost – studie stavby, dokumentace pro stavební povolení, vizualizace
  • realizace stavby – harmonogram stavby, nakládání s nebezpečným odpadem, pilotové založení, hrubá stavba, střecha, podlahy, zábradlí, elektroinstalace, komunikace atd.

Po prezentaci můžete se zástupcem společnosti HOCHTIEF CZ prodiskutovat i další otázky.

Přednáška je zdarma pro všechny zájemce o dané téma. Není třeba se předem registrovat.

Na akci lze také získat kredity do projektu Index studenta ČVUT.

TECHNICKÉ ČTVRTKY

Pravidelná setkávání nad odbornými tématy.

Záznamy předchozích přednášek najdete zde.

Prezentují pedagogové, studenti a partnerské firmy.