Technický čtvrtek: OHLA ŽS a.s.

Technický čtvrtek 13. 4. 2023

Proměna výstavní haly v areálu Výstaviště České Budějovice v multifunkční společenské centrum 21. stol. při zachování původní ocelové konstrukce

13. 4. 2023 od 13.00 hod.
Čítárna Fakulty stavební ČVUT (atrium)

Přednášející:
Ing. Miroslav Marek – stavbyvedoucí, OHLA ŽS a.s.

Stavba Pavilonu Z v areálu Výstaviště České Budějovice zaujme svou hmotovou kompozicí založenou na třech kvádrech gradujícího objemu. Nový návrh architektů z architektonického a projekčního ateliéru A8000 proměnil výstavní halu v multifunkční společenské centrum 21. století při zachování původní konstrukce. Pavilon Z získal titul finalista České ceny za architekturu 2022 a cenu Svazu podnikatelů ve stavebnictví v rámci soutěže Stavba roku 2022.

Během přednášky se seznámíte s historií pavilonu a jeho novým využitím. Důraz bude kladen na vlastní průběh rekonstrukce ocelové haly. Zmíněny budou i komplikace, které bylo nutné řešit při realizaci této časově náročné zakázky.

Na závěr prezentace budete moci zhlédnout video zachycující průběh celé rekonstrukce a se zástupci firmy prodiskutovat případné otázky týkající se dalších projektů, možnosti spolupráce a uplatnění ve společnosti OHLA ŽS, a.s.

Přednáška je zdarma pro všechny zájemce o dané téma. Není třeba se předem registrovat.

Na akci lze také získat kredity do projektu Index studenta ČVUT.

TECHNICKÉ ČTVRTKY

Pravidelná setkávání nad odbornými tématy.

Chcete vědět, kdo bude příště? Harmonogram najdete zde.

Prezentují pedagogové, studenti a partnerské firmy.