Technický čtvrtek: SYNER, s.r.o.

Technický čtvrtek 7. 12. 2023

Výstavba administrativní budovy GREEN GATE v Rumunsku metodou TOP-DOWN

7. 12. 2023 od 13.00 hod.
Čítárna Fakulty stavební ČVUT (atrium)

Přednášející:

Ing. Petr Vacek, manažer stavebních projektů, SYNER, s.r.o.

U projektu výstavby administrativní budovy GREEN GATE v Bukurešti (v Rumunsku) bylo použito řešení výstavby technologií TOP – DOWN.

Realizace administrativní budovy GREEN GATE byla limitována omezeným prostorem, kdy bylo cílem efektivně využít specifický tvar stavební parcely. Výstavba probíhala za ztížených podmínek, neboť oblast je zela zastavěna a bez možnosti zásahu na sousední pozemky. Současně byl kladen důraz na efektivní provedení stavby za nepříznivých povětrnostních podmínek, které v Rumunsku panují. Díky metodě TOP – DOWN se přitom také podařilo docílit snížení stavebních nákladů a urychlit výstavbu

Dozvíte se, co vedlo k rozhodnutí nevyužít původní návrh stavby pomocí rozepřeného pažení a namísto toho využít metodu TOP-DOWN, a také v čem spočívaly výhody využití této technologie.

V přednášce vás seznámíme s průběhem výstavby, dále pak se stavebními i technologickými problémy včetně zajímavostí, které stavbu budovy GREEN GATE provázely.

Po prezentaci můžete se zástupci společnosti prodiskutovat otázky týkající se realizovaných projektů i možnost spolupráce se společností SYNER, s.r.o.

Přednáška je zdarma pro všechny zájemce o dané téma. Není třeba se předem registrovat.

Na akci lze také získat kredity do projektu Index studenta ČVUT.

TECHNICKÉ ČTVRTKY

Pravidelná setkávání nad odbornými tématy.

Záznamy předchozích přednášek najdete zde.

Prezentují pedagogové, studenti a partnerské firmy.