Technický čtvrtek: VINCI Construction CS

Technický čtvrtek 12. 10. 2023

Optimalizace traťového úseku Lysá nad Labem – Čelákovice včetně výměny železničního mostu přes Labe

12. 10. 2023 od 13.00 hod.
Čítárna Fakulty stavební ČVUT (atrium)

Přednášející:
Autorizovaný stavitel Jaroslav Bašta, EUROVIA CS, a.s., vedoucí sektoru Čechy, závod Železniční stavby

Součástí stavby byla rekonstrukce dvoukolejného elektrifikovaného mezistaničního úseku Lysá nad Labem – Čelákovice, tedy železničního svršku, spodku, úpravy nástupišť v zastávce Čelákovice-Jiřina, dvou železničních přejezdů, mostních objektů, pozemních objektů pro technologii, přístřešků pro cestující, trakčního vedení, zabezpečovacího a sdělovacího zařízení a vyvolaných dopadů do pozemních komunikací, inženýrských sítí a demolic.

V rámci PID patří trať mezi Prahou, Čelákovicemi a Lysou nad Labem mezi pět nejvytíženějších a dotčený úsek Čelákovice – Lysá nad Labem využívá v pracovní dny průměrně 10 000 cestujících.

Za zmínku stojí bezpochyby zrekonstruovaná inteligentní železniční zastávka Čelákovice-Jiřina, jíž v pracovní dny projde cca 2 500 cestujících, rekonstrukce železničního spodku bez snášení železničního svršku či nový železniční most přes Labe se zavěšenou bezbariérovou lávkou pro pěší a cyklisty.

Po prezentaci můžete se zástupci firmy prodiskutovat i další otázky týkající se projektů, případně možnosti uplatnění ve Skupině VINCI Construction CS.

Přednáška je zdarma pro všechny zájemce o dané téma. Není třeba se předem registrovat.

Na akci lze také získat kredity do projektu Index studenta ČVUT.

TECHNICKÉ ČTVRTKY

Pravidelná setkávání nad odbornými tématy.

Chcete vědět, kdo bude příště? Harmonogram najdete zde.

Prezentují pedagogové, studenti a partnerské firmy.