Technický čtvrtek: VINCI Construction CS

Technický čtvrtek 2. 3. 2023

Vodní dílo Hostivař – zkapacitnění bezpečnostního přelivu

2. 3. 2023 od 13.00 hod.
Čítárna Fakulty stavební ČVUT (atrium)

Přednášející:
Ing. Filip Pekárek – výrobní náměstek, SMP Vodohospodářské stavby a.s.
Ing. Jan Klesa – stavbyvedoucí, SMP Vodohospodářské stavby a.s.

Účelem projektu „VD Hostivař – zkapacitnění bezpečnostního přelivu“ je zvýšení kapacity výpustných a přelivných zařízení vodního díla tak, aby bylo schopno převést návrhovou povodeň Q10.000 a aby zachovalo svou retenční funkci. V rámci stavby je realizován nový vlnolam na koruně hráze, nový bezpečnostní přeliv, skluz, vývar a odpadní koryto v pravém zavázání. Stavba probíhá zhruba rok a půl a v současnosti jsou dokončovány hlavní železobetonové konstrukce.

Dozvíte se:

Uvidíte ukázku videa z trhacích prací pomocí výbušnin. Dozvíte se o ochraně stavby před povodňovými stavy a uvidíte postupnou výstavbu železobetonových konstrukcí pod ochranou jímkou a zapažení.

Po prezentaci můžete se zástupci firmy prodiskutovat i další otázky týkající se projektů, případně možnosti uplatnění ve Skupině VINCI Construction CS.

Přednáška je zdarma pro všechny zájemce o dané téma. Není třeba se předem registrovat.

Na akci lze také získat kredity do projektu Index studenta ČVUT.

TECHNICKÉ ČTVRTKY

Pravidelná setkávání nad odbornými tématy.

Chcete vědět, kdo bude příště? Harmonogram najdete zde.

Prezentují pedagogové, studenti a partnerské firmy.