Fakulta stavební ČVUT si jako svoji první „Partnerskou školu“ vybrala pražskou stavební průmyslovku v Dušní

Možnost důkladně si „osahat“ vysokoškolské studium a poznat svoje možné budoucí pedagogy se nově otevřela studentům Vyšší odborné školy stavební a Střední průmyslové školy stavební v Dušní ulici v Praze. Právě ji si za svoji historicky první „Partnerskou školu“ vybrala Fakulta stavební ČVUT v Praze. Středoškoláci se tak budou moci například účastnit některých experimentů na fakultě či je budou přímo vyučovat vysokoškolští pedagogové z Fakulty stavební ČVUT.

„Naším cílem je podpořit středoškoláky v možnosti poznat prostředí vysoké školy univerzitního typu a umožnit jim v průběhu středoškolského studia čerpat inspiraci pro profesní zaměření a studium techniky,“ říká prof. Jiří Máca, děkan Fakulty stavební ČVUT v Praze. „Na výuce na škole v Dušní se již několik let individuálně podílejí někteří naši pedagogové a já vnímám zaujetí středoškoláků, když se přijdou podívat na fakultu. Snažíme se jim představit fakultu jako prostředí vstřícné pro studenty. I proto bychom rádi tuto spolupráci ještě dále zintenzivnili.“

Na prohloubení vzájemných aktivit se těší i ředitelka VOŠS a SPŠS Dušní PaedDr. Marie Plíhalová: „S Fakultou stavební ČVUT spolupracujeme dlouhodobě. Prvně jsme před mnoha lety navázali spolupráci s Katedrou hydrotechniky, později se spolupráce rozšířila i na Katedru betonových a zděných konstrukcí a rádi bychom kooperovali i s dalšími katedrami, aby u žáků stoupala motivace ke studiu a zájem o obor. V dnešní technické době si cením této možnosti podpory, protože technické obory stále zůstávají trochu ve stínu zájmu.“

Děkan Fakulty stavební ČVUT a ředitelka VOŠS a SPŠS Dušní v Praze při podpisu smlouvy o spolupráci dne 17. 5. 2022