Naši studenti zvítězili ve Stavebním hackathonu pořádaném v rámci Stavebního veletrhu Brno a Festivalu architektury

Tým složený ze studentů Fakulty stavební ČVUT – Davida Vrbického, Vojtěcha Harta, Natálie Novotné, Yakuba Ahmeda a Rebeky Uhlárové – a studentky Fakulty architektury ČVUT – Terezy Táborské – zvítězil v kategorii „Koncept dostupného bydlení“ na Stavebním hackathonu pořádaném v rámci Stavebního veletrhu Brno a Festivalu architektury. Ocenění vítěznému týmu předal ve čtvrtek 25. dubna 2024 ministr pro místní rozvoj ČR Ivan Bartoš. Návrh našich studentů byl vyhodnocen jako nejvíce komplexní a zohledňující nejen prvky dostupného bydlení, ale rovněž i ekonomické aspekty dostupného bydlení, parametry pro jeho výstavbu a realizovatelnost.

O Hackathonu

Stavební hackathon technických univerzit trval 24 hodin, studenti při něm hledali inovativní přístupy pro zajištění dostupného bydlení. Cílem hackathonu bylo podpořit inovace a vývoj udržitelných, cenově dostupných řešení v oblasti bydlení. Soutěž chce dodat českému stavebnictví odvahu inovovat technologické přístupy a přinést novou inspiraci, například i formou komunitních služeb.