Naše studentky zvítězily ve smíšeném česko-americkém týmu v soutěži Associated Schools of Construction

Studentky Fakulty stavební zvítězily ve smíšeném česko-americkém týmu v soutěži Associated Schools of Construction, další tým se umístil na třetím místě

Fakulta stavební ČVUT, která je členem ASC – Associated Schools of Construction, letos organizovala soutěž regionu 8. Klání, jehož se ve dvou kategoriích účastnilo 62 studentů z celkem 11 univerzit (7 z USA, 2 z Velké Británie, 1 z Irska, 1 ČVUT), proběhlo 10. – 11. listopadu přímo na půdě fakulty.

Ve společném týmu vedeném Lonny Simonianem a Radanem Tomkem zvítězili studentky Fakulty stavební ČVUT Karolina Petrová a Tereza Havránková společně se studenty z California Polytechnic State University Nickem Freguliou a Evanem Cheungem  v první kategorii soutěže  – Construction Management/Quantity Surveying. Zde bylo úkolem soutěžících provést přípravu z pohledu developera na obytný dům v Praze Malešicích. Jednalo se o změnu oproti předchozím ročníkům, kdy příprava probíhala z pohledu stavebního dodavatele. Zadavateli podkladů pro kategorii byli pracovníci společnosti SKANSKA Residential, bývalí absolventi oboru “Projektový management a inženýring”.

V druhé kategorii soutěže International Design & Build ke čtyřem přípravářům v týmu přibyli ještě dva studenti architektury. Ti museli podle zadání od pracovníků společnosti STRABAG, známého již od 1.listopadu, vyprojektovat do termínu zahájení soutěže budovu, na níž se následně prováděla příprava stavby. V rámci soutěžních dnů na fakultě pak bylo úkolem týmů tento návrh upravit tak, aby byl projekt zlevněn, byl dokončen v předstihu, a to bez snížení jeho kvality. V této soutěžní kategorii obsadili studenti Fakulty stavební ČVUT Lenka Kejzarová, Jakub Moravec a Daniel Kobík spolu s kolegy z California Polytechnic State University Samem Wongem,Thomasem  Camargo a Robertem Daschem třetí místo.

Soutěž se konala za podpory společností SKANSKA Residential, STRABAG, a.s.1. Kamenická stavební a obchodní firma.

Gratulujeme!

Týmy se studenty FSv, které se umístily na 1. a 3. místě