Technický čtvrtek

Technický čtvrtek 7. 10. 2021

Téma: FIRSTlife – studentský projekt v mezinárodní soutěži Solar Decathlon Europe 21

Přednášející: Tým studentů ČVUT z projektu FIRSTlife

FIRSTlife – studentský projekt v mezinárodní soutěži Solar Decathlon Europe 21

Kdy: 7. 10. 2021, 13.00 hod.

Kde: Čítárna Fakulty stavební ČVUT (atrium)

Přednášející: Tým studentů ČVUT z projektu FIRSTlife

Řešení omezené ubytovací kapacity měst, udržitelná koncepce stavitelství, ale i život v kontextu urbanizovaného prostředí. To jsou hlavní motta letošního ročníku evropské edice mezinárodní soutěže Solar Decathlon. Studentský tým ČVUT pod názvem FIRSTlife se probojoval do užšího výběru soutěžících a svým návrhem renovace a nástavby kolejí Větrník se pokusí zabodovat v silné mezinárodní konkurenci.

Studenti představí projekt z pohledu deseti hodnocených disciplín a ukáží navržená řešení. Dozvíte se o možnostech spolupráce v rámci tohoto prestižního projektu, jehož součástí je mimo jiné výstavba tzv. demonstrační jednotky (HDU), její rozebrání, odvezení na soutěžní plochu do německého Wuppertalu a opětovné postavení.

TECHNICKÉ ČTVRTKY

Pravidelná setkávání nad odbornými tématy.

Chcete vědět, kdo bude příště? Harmonogram najdete zde.

prezentují partneři fakulty

Prezentují pedagogové, studenti a partnerské firmy.