Technický čtvrtek: GEOSAN GROUP a.s.

Technický čtvrtek 14. 3. 2024

Rekonstrukce objektu "STÁTNÍ ZÁMEK TELČ – RŮŽE VYSOČINY“

14. 3. 2024 od 13.00 hod.
Čítárna Fakulty stavební ČVUT (atrium)

Přednášející:
Ing. Zdeněk Jurásek, GEOSAN GROUP a.s.
Bc. Lucie Petříčková, GEOSAN GROUP a.s.

Státní zámek v Telči patří mezi naše nejkrásnější památky a díky tomu mu náleží titul Růže Vysočiny. Objekty zámku jsou evidovány na seznamu památek UNESCO.

Před rekonstrukcí byl ale stav objektu podstatně jiný. Ze všech činností, které společnost Geosan na stavbě potkaly, se budou její odborníci v rámci přednášky věnovat čtyřem nejzajímavějším oblastem: obnově zahrady, celkové opravě kaple Všech svatých, rekonstrukci Rytířského sálu a renovaci sgrafitové výzdoby.

Konkrétně se zaměří například na:

• Renovaci podlahy v rytířském sále, která napodobuje 3D dlažbu geometrického vzoru
  • Opravě kazetového stropu z polychromovaných dřevěných kazet s malbami a plastikami nacházející se v rytířském sále
  • Opravě sgrafita umístěných ve dvou sálech starého hradu

V rámci přednášky ředitel Závodu pozemních staveb Brno, společnosti GEOSAN GROUP a.s., a příslušný stavbyvedoucí, přiblíží průběh rekonstrukce této kulturní památky.

Po prezentaci budou zástupci společnosti připraveni s vámi prodiskutovat i další otázky týkající se projektu.

Přednáška je zdarma pro všechny zájemce o dané téma. Není třeba se předem registrovat.

Na akci lze také získat kredity do projektu Index studenta ČVUT.

TECHNICKÉ ČTVRTKY

Pravidelná setkávání nad odbornými tématy.

Záznamy předchozích přednášek najdete zde.

Prezentují pedagogové, studenti a partnerské firmy.