Technický čtvrtek: OHLA ŽS, a.s.

Technický čtvrtek 22. 2. 2024

Výstavba slovenské dálnice D1 – úsek Hubová–Ivachnová

22. 2. 2024 od 13.00 hod.
Čítárna Fakulty stavební ČVUT (atrium)

Přednášející:

Ing. Ondřej Tomek, vedoucí projektu, OHLA ŽS, a.s.
Ing. Rodrigo Portillo Yaluk, ředitel divize Silnice, OHLA ŽS, a.s.

Dálnice D1 je nejvýznamnější a současně i nejdelší slovenská dálnice, která po dokončení spojí Bratislavu se Záhorem v blízkosti státních hranic s Ukrajinou. Její celková délka bude 512 km. Aktuálně je ve výstavbě 28,4 km, přičemž společnost OHLA ŽS, a.s., se podílí na výstavbě úseku D1 Hubová–Ivachnová v délce 15,2 km. Tento úsek tvoří severní obchvat města Ružomberok. Výstavba byla zahájena již koncem roku 2013, avšak během jejího průběhu se vyskytly neočekávané geologické poruchy, které vyvolaly vynucené přerušení výstavby a komplexní přepracování projektu.

Během přednášky se seznámíte jak s historií výstavby a vynucenou změnou trasy, tak s technickou stránkou a technickými zajímavostmi výstavby daného úseku. Zvláště bude rozebrána realizace tunelu Čebrať, mostních konstrukcí a opatření stabilizujících sesuvná území.

Na závěr prezentace budete moci zhlédnout video zachycující rozpracovanost úseku dálnice. Se zástupci firmy bude možné prodiskutovat otázky k prezentovanému projektu, případně otázky týkající se dalších projektů, možnosti spolupráce a uplatnění ve společnosti OHLA ŽS, a.s.

Přednáška je zdarma pro všechny zájemce o dané téma. Není třeba se předem registrovat.

Na akci lze také získat kredity do projektu Index studenta ČVUT.

TECHNICKÉ ČTVRTKY

Pravidelná setkávání nad odbornými tématy.

Záznamy předchozích přednášek najdete zde.

Prezentují pedagogové, studenti a partnerské firmy.