Technický čtvrtek: Strabag a.s.

Technický čtvrtek 2. 5. 2024

Sanace nosných konstrukcí parkingu Národního divadla – STRABAG A.S.

2. 5. 2024 od 13.00 hod.
Čítárna Fakulty stavební ČVUT (atrium)

Přednášející:
Ing. Tomáš Rys – Technický ředitel direkce – Pozemní a inženýrské stavitelství; STRABAG a.s.

V květnu roku 2020 byla zahájena sanace parkingu Národního divadla. V průběhu stavby došlo k vybourání stropních konstrukcí v šesti suterénních podlažích a následně k realizaci nových vodorovných konstrukcí včetně rozvodů TZB. Nově byl také realizován informační parkovací systém a výjezd z podzemního parkingu byl rozšířen. Rekonstrukcí prošla také piazzetta Národního divadla (náměstí Václava Havla), která tvoří střechu podzemního parkoviště.

Představíme Vám systémy a technologie, které STRABAG k realizaci využíval, jaké komplikace v průběhu stavby kolegové museli řešit a s jakými dalšími zajímavostmi se při výstavbě setkali.

Přednáška je zdarma pro všechny zájemce o dané téma. Není třeba se předem registrovat.

Na akci lze také získat kredity do projektu Index studenta ČVUT.

TECHNICKÉ ČTVRTKY

Pravidelná setkávání nad odbornými tématy.

Záznamy předchozích přednášek najdete zde.

Prezentují pedagogové, studenti a partnerské firmy.