Technický čtvrtek: Subterra a.s.

Technický čtvrtek 5. 10. 2023

VÝSTAVBA TRASY D PRAŽSKÉHO METRA Úsek I.D1a Pankrác – Olbrachtova

5. 10. 2023 od 13.00 hod.
Čítárna Fakulty stavební ČVUT (atrium)

Přednášející:
Ing. Petr Chamra, Ph.D., vedoucí útvaru koordinace stavby, Subterra a.s.
Ing. Štefan Ivor, vedoucí projektu stanice Pankrác, Subterra a.s.

Nároky na dopravní obslužnost hl. m. Prahy neustále narůstají. Rozvoj městské hromadné dopravy je nejlepší možností, jak tuto rostoucí poptávku uspokojit. Páteří tohoto dopravního systému je pražské metro. V roce 2022 byla proto zahájena výstavba čtvrté linky pražského metra. Na aktuálně první realizovaný úsek I.D1a Pankrác – Olbrachtova naváže v nejbližší době úsek I.D1b – Olbrachtova (mimo) – Nové Dvory zahrnující dále stanice Nádraží Krč a Nemocnice Krč. Úsek Pankrác – Nové Dvory, zahrnující celkem 5 stanic, tvoří nejkratší provozovatelný úsek trasy D.

V rámci přednášky podrobněji představíme zatím jediný realizovaný úsek, tj. I.D1a Pankrác – Olbrachtova. S pomocí zákresů, vizualizací a 3D schémat vás seznámíme s budoucí podobou a prostorovým uspořádáním obou stanic, celkovým rozsahem stavby, členěním stavby na jednotlivé stavební oddíly a aktuálním postupem prací. Podrobněji se zaměříme na dosavadní průběh realizace samotné stanice Pankrác D.

Na závěr uvidíte I. díl seriálu o metru D, který se věnuje historii přípravy trasy D v Praze.

Po prezentaci můžete se zástupci firmy prodiskutovat i další otázky týkající se projektu metra D, případně možnosti uplatnění ve společnosti Subterra a. s.

Přednáška je zdarma pro všechny zájemce o dané téma. Není třeba se předem registrovat.

Na akci lze také získat kredity do projektu Index studenta ČVUT.

TECHNICKÉ ČTVRTKY

Pravidelná setkávání nad odbornými tématy.

Chcete vědět, kdo bude příště? Harmonogram najdete zde.

Prezentují pedagogové, studenti a partnerské firmy.