Technický čtvrtek: Wienerberger s.r.o.

Technický čtvrtek 29. 2. 2024

Zdicí robot a robotické zdění Wienerberger

29. 2. 2024 od 13.00 hod.
Čítárna Fakulty stavební ČVUT (atrium)

Přednášející:
Ing. Matěj Jurečka, manažer robotického zdění, Wienerberger s.r.o.

Automatizace a robotizace je již široce využívána v mnoha oblastech průmyslu. Nastal však čas toto odvětví začít ve větší míře také používat ve stavebnictví. Téma přednášky se proto bude věnovat právě této inovativní oblasti stavebnictví a zaměří se na roli, kterou zde hraje zdicí robot a robotické zdění Wienerberger.

Seznámíte se s konceptem robotického zdění a technickými aspekty zdicího robota, který představuje novou éru automatizace ve stavebnictví. Projdeme výhody, které robotické zdění přináší a také to, proč může urychlit průběh stavebních projektů.

Představíme vhodné projekty pro využití zdicího robota a jeho specializaci na práci s cihlami nové řady. Budeme ale také otevřeně hovořit o současných omezeních a budoucím vývoji.

Po prezentaci bude prostor pro interaktivní diskusi, otázky a sdílení zkušeností. Přijďte s odborníky společnosti Wienerberger prozkoumat potenciál robotické technologie ve stavebnictví a přispějte svými pohledy na tuto evoluční fázi.

Přednáška je zdarma pro všechny zájemce o dané téma. Není třeba se předem registrovat.

Na akci lze také získat kredity do projektu Index studenta ČVUT.

TECHNICKÉ ČTVRTKY

Pravidelná setkávání nad odbornými tématy.

Záznamy předchozích přednášek najdete zde.

Prezentují pedagogové, studenti a partnerské firmy.