Tereza Havránková z Fakulty stavební ČVUT byla úspěšná v soutěži IREC 2022

Studentka magisterského programu Projektový management a inženýring Tereza Havránková uspěla v Mezinárodní studentské soutěži IREC – International Real Estate Challenge 2022, která se konala ve dnech 10.- 21. ledna v Itálii na Politecnico di Milano.

Soutěž byla podporována RICS – Royal Institution of Chartered Surveyors a z Fakulty stavební ČVUT se jí účastnili celkem čtyři studenti.

15 mezinárodních týmů

Vzhledem ke covidové situaci probíhala soutěž kombinovaně, a to buď online, nebo s osobní účastí. Studenti byli rozděleni do 15 mezinárodních týmů, každý tým představoval virtuální realitní společnost, která měla velkému americkému zákazníkovi nabídnout vhodnou nemovitost pro jeho další činnost. V rámci akce se týmy fyzicky nebo online přesunuly do 8 evropských destinací, které tvořily Barcelona, Berlín, Bratislava, Tampere, Madrid, Milano, Valencie a Praha, druhá část pracovala obdobně v Moskvě, Petrohradu, Ankaře či Istanbulu. Zde pro ně byly během tří dnů uspořádány přednášky o místním realitním trhu včetně návštěv tří velkých realitních projektů.

Vítězný projekt

Porotou složenou z odborníků z praxe byl vybrán jeden vítězný projekt, a to návrh týmu pro Valencii. Jeho členy byli studenti a studentky z Politecnico di Milano, University Tampere a ČVUT v Praze, konkrétně Tereza Havránková. Pro všechny zúčastněné se přitom jednalo o unikátní zkušenost práce v mezinárodních týmech.