Výstava Kashitu School: Cihlou k cihle, od návrhu k realizaci

Kashitu School: Cihlou k cihle,
od návrhu k realizaci

12. 2. – 28. 2. 2024

V létě 2023 se tým studentů a absolventů ČVUT vydal do Kashitu, venkovské oblasti Zambie, stavět s místními první budovu střední školy. Projekt, který vznikl díky inovativní technologii navržené naším studentem Petrem Čandou v jeho diplomové práci, probíhal pod vedením Centra pro rozvojové projekty ICWD s podporou České rozvojové agentury – CzechAidMinisterstva zahraničních věcí České republiky.

Stavbu školy umožnil projektový grant UNDP Challenge Fund, který byl udělen ČVUT v Praze ve spolupráci s českou neziskovou organizací Přátelé New Renato a místní zambijskou organizací New Renato Community Society.

Výstava představuje všechny důležité součásti projektu, od přípravy projektové dokumentace, technologického řešení speciálních nepálených cihel, vývoje stroje pro jejich výrobu až po konfrontaci projektu s problémy vzniklými při realizaci.

Více informací o výstavě v tiskové zprávě

TERMÍN VÝSTAVY: od 12. 2. do 28. 2. 2024
VERNISÁŽ: 12. 2. 2024 od 15. hod.
ADRESA: Fakulta stavební ČVUT, Thákurova 7, 16629 Praha 6
OTEVŘENO: všední dny 9:00 – 20:00

Projekt bude prezentován také v CAMPu od 7. února do 3. března 2024 v rámci výstavy A Lot With Little.