Známe nejlepší sportovce Fakulty stavební za rok 2021

Anežka Paloudová na 5. místě, Emma Maštalířová na 13. místě, Jan Trafina na 17. místě  v hodnocení nejlepších sportovců ČVUT za rok 2021.

20.12.2021

Dne 14. prosince byli oceněni nejlepší sportovci ČVUT za rok 2021. První tři místa obsadili vodní slalomáři Vít Přindiš, Martina Satková a Antonie Galušková. Celkem byli rektorem ČVUT doc. Vojtěchem Petráčkem za účasti ředitele doc. Jiřího Drnka a doc. Zdeňka Valjenta z Ústavu tělesné výchovy a sportu ČVUT oceněni čtyři sportovci.

V anketě o nejlepšího sportovce ČVUT za rok 2021 se umístilo 17 sportovců, Anežka Paloudová, která na naší fakultě studuje 4. ročník bakalářského programu Architektura a stavitelství, obsadila pátou příčku.

Anežka Paloudová se zabývá rychlostní kanoistikou. V roce 2021 získala: 4. místo na mistrovství světa na K1 na 1000 m v Kodani a 9. místo na K1 na 500 m tamtéž; 10. místo na ME v Poznani na K4 na 500 m a 11. místo na K1 na 500 m; 2. místo na MS do 23 let na K1 na 1000 m v Portugalsku; 3. místo na ME do 23 let v kategorii K1 na 1000 m v Poznani; 2. místo na Světovém poháru na K1 na 1000 m v Barnaul (Rusko); je 5x mistryně ČR; celosvětový žebříček: 2. místo K1 ženy na 1000 m, 9. místo K1 ženy na 500 m; 4 x vítězka Akademického mistrovství ČR. Anežka byla v tomto hodnocení oceněna i vloni. Příspěvek o jejím přístupu ke sportu a jak vše zvládá skloubit se studiem, můžete zhlédnout zde.

Oceněni byli také další studenti naší fakulty. Třináctá umístěná Emma Maštalířová studuje 2. ročník bakalářského studia programu Stavební inženýrství a v atletice, konkrétně trojskoku, získala: 11. místo v kvalifikaci na ME do 23 let v Tallinu (do finálové soutěže nemohla nastoupit kvůli karanténě); 6. místo na ME družstev v Kluži (1. liga, 2. nejvyšší evropská soutěž); byla 2x 1. na Mistrovství ČR (venku, v hale); vyhrála 2. místo na MČR do 22 let; 2x 1. na ČAH (dálka, trojskok); osobní rekord v trojskoku 13,38 m.

Na sedmnáctém místě se umístil Jan Trafina, student 4. ročníku bakalářského studia programu Stavební inženýrství, který závodí v atletice. Úspěšný byl v těchto závodech: finále na ME do 23 let v Tallinu ve štafetě 4×100 m (diskvalifikace); získal 24. místo na ME do 23 let v běhu na 200 metrů; 5. místo na MČR v běhu na 200 metrů; 4. místa na MČR do 23 let v běhu na 100 a 200 m; 2. místo na Akademickém mistroství ČR v běhu na 100 m a 3. místo v běhu na 400 m.

Za obsah odpovídá: prof. Ing. Karel Kabele, CSc.