Přijďte za námi na VědaFest a vyzkoušejte náš 5metrový model olympijské vodní dráhy

VědaFest 2022

o festivalu

22. 6. 2022
Od 8:30 do 18:30

Vítězné náměstí, Praha 6 – Dejvice
Letošní téma: Věda od A do Z

VědaFest je největší venkovní populárně-naučná akce v ČR

Na venkovních stanovištích na Vítězném náměstí a v přilehlé Technické ulici v Praze 6 nabízí návštěvníkům zábavným a hravým způsobem vědu ve všech jejích podobách. V jeden den na jednom místě ukážeme to nejzajímavější ze světa přírodních, technických a společenských věd i praktické využití vědy v každodenním životě.

expozice fakultY stavební ČVUT

Olympijský kanál s rozšířenou realitou
(interaktivní 5metrový model)

Podívejte se, jak vypadala slalomová dráha na Olympijských hrách v Tokiu. Dráhu Kasai Canoe Slalom Centre navrhli odborníci na hydrauliku a vodní hospodářství z Fakulty stavební ČVUT v Praze. Pětimetrový modelu v měřítku 1:25 je dokonalou kopií slalomové dráhy. Pomocí technologie rozšířené reality vám ukážeme proudění vody, a zjistíte, s jakými obtížnými pasážemi na trati se museli sportovci „poprat“.

VědaFest je určen všem zájemcům bez omezení věku, vstup zdarma

ROZEHRANÉ PRIORITY ČESKÉHO PŘEDSEDNICTVÍ

6 univerzit sídlících v Praze představí priority českého předsednictví Radě EU se zaměřením na české vysoké školství. Akce se uskuteční v rámci VědaFestu na Vítězném náměstí. Na návštěvníky bude čekat řada stánků, jež se budou hravou formou věnovat klíčovým tématům českého předsednictví Radě EU.

Více informací

Za obsah odpovídá: prof. Ing. Karel Kabele, CSc.