Výstava „Architecture and Power: The Palaces of Brasília“

Architecture and Power:
The Palaces of Brasília

30. 11. – 30. 12. 2023 | Fakulta stavební ČVUT

Výstava

Zveme vás na zahájení výstavy „Architektura a moc – Paláce Brasílie“ Oscara Niemeyera.

Výstavu organizuje Katedra Architektury Fakulty stavební ČVUT v Praze pod vedením Marca Maia. Výstava je iniciativou Českého vysokého učení technického v Praze, Velvyslanectví Brazílie v České republiceVelvyslanectví České republiky v Brazílii pod záštitou České komory architektů

Vernisáž výstavy se bude konat v atriu Fakulty stavební ČVUT 29. 11. 2023 v 17:00.

Výstava potrvá 30. 11. – 30. 12. 2023.
Otevřeno každý všední den od 9:00 do 20:00.

Vstup na výstavu je zdarma bez předchozí rezervace.

Realizace výstavy vychází z rozsáhlého výzkumu, který byl proveden za účelem výběru dokumentů z veřejných i soukromých sbírek s cílem ilustrovat aspekty architektury Brasílie. Je založena na scénáři, který zobrazuje tři významné prvky epického příběhu stěhování brazilského hlavního města. Tyto prvky zahrnují kresby původních návrhů, fotografie z období výstavby a současné záznamy o architektuře.

Výstava je součástí série aktivit zaměřených na posílení kulturní výměny mezi Brazílií a Českou republikou a aktivit na podporu akademické spolupráce s brazilskými institucemi.

Otevřeno ve všedních dnech od 9.00 do 20.00
Fakulta stavební ČVUT, Praha 6, Thákurova 7